jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۴۶۰۲۷   ۱۴ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۷:۱۲

تیم فوتبال پرسپولیس با شکست برابر ذوب آهن در نیمه نهایی جام حذفی از دور مسابقات کنار رفت و شاگردان گل محمدی فینالیست شدند.

ذوب‌آهن با شکست پرسپولیس فینالیست جام حذفی شد

نخستین دیدار مرحله نیمه نهایی بیست و ششمین دوره رقابت های فوتبال جام جذفی باشگاه های کشور از ساعت 15:15 امروز جمعه بین تیم های پرسپولیس و ذوب آهن در ورزشگاه آزادی تهران آغاز شد که در پایان ذوب آهن با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید و راهی فینال شد.

محمد نوری در دقیقه 60 برای پرسپولیس و مرتضی تبریزی 68 و سانتوس در دقیقه 92 برای ذوب آهن گل زدند.

در این دیدار که به قضاوت سیدحسین زرگر و در حضور نزدیک به 10 هزار تماشاگر آغاز شد ذوب آهن دقایق ابتدایی را برتر از حریف خود دنبال کرد و البته نتوانست موقعیت خطرناکی را روی دروازه میزبان ایجاد کند. با گذشته دقایقی از بازی پرسپولیس تیم برتر میدان بود اما این برتری عاملی برای ایجاد موقعیت گل نشد.

دو تیم با احتیاط زیادی توپ را در میانه میدان به گردش درمی آوردند و خیلی تمایلی به هجوم و ایجاد موقعیت گلزنی نداشتند. پرسپولیس هم که چند بازیکن خود را در اختیار ندارد با دل خوش کردن به ضدحملات قصد رسیدن به گل داشت که فاصله زیاد بین هافبک ها با مهدی طارمی که تک مهاجم سرخپوشان بود اجازه ایجاد خطر را نمی داد.

در دقیقه 39 این دیدار کار گروهی بازیکنان پرسپولیس درون محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید که این بازیکن پس از چرخشی خوب، ضربه آرامی را به توپ زد تا دروازه بان حریف به راحتی این توپ را در اختیار بگیرد. در دقایق پایانی بازی جذاب تر از قبل شد و پرسپولیس بیشتر از حریف صاحب توپ بود.

شروع نیمه دوم بسیار جذاب تر از نیمه اول بود و سرخپوشان تهرانی با نظم و انضباط بیشتری خود را در موقعیت گل قرار می دادند. ذوب آهن هم دل به ضد حملات بسته بود. پرسپولیس یکبار روی شوت نوراللهی صاحب موقعیت خوبی شد که ضربه وی به تور کنار دروازه برخورد کرد.

پرسپولیس در ادامه خوب بودنش در نیمه دوم، روی شروع مجدد خوب سوشا مکانی در دقیقه 60 به گل رسید. در این صحنه مکانی توپ را از درون زمین پرسپولیس برای مهدی طارمی ارسال کرد و این بازیکن با کنترل خوب و جا گذاشتن بازیکنان ذوب آهن درون محوطه جریمه توپ را به محمد نوری رساند تا این بازیکن با ضربه ای دقیق دروازه حریف را باز کند.

بعد از گل بازی به تعادل کشیده شده بود اما ذوب آهن که نمی خواست به راحتی بازنده باشد حملاتی را روی دروازه حریف پی ریزی کرد و در دقیقه 68 موفق شد توسط مرتضی تبریزی به گل تساوی دست پیدا کند. در این صحنه مهدی رجب زاده از پشت محوطه جریمه پاس در عمقی را برای تبریزی ارسال کرد که وی با ضربه ای دقیق دروازه سرخپوشان را باز کرد.

چند دقیقه بعد از این گل اتفاق بدی برای پرسپولیس رخ داد و مایکل اومانا که در شروع نیمه دوم کارت زرد دریافت کرده بود، با خطای هند دوباره جریمه شد و در دقیقه 72 کارت زرد دوم را گرفت و از زمین اخراج شد تا کار شاگردان درخشان سخت شود.

در ادامه بازی پرسپولیس در لاک دفاعی فرو رفت و دل به ضد حملات خوش کرد. ذوب اهن هم در این دقایق با تجمع پرتعداد پشت محوطه جریمه پرسپولیس به فکر عبور از عمق خط دفاعی حریف بود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها