jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۴۵۹۷۸   ۱۴ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۴:۰۲

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام ۲۵ دستگاه آمبولانس به منظور پوشش امدادی مراسم اربعین در کربلا خبر داد.

کاروان امداد و نجات به کربلا می رود

دکتر پیرحسین کولیوند صبح جمعه در مراسم اعزام کاروان عاشقان حسینی به منظور ارائه خدمات امدادی و درمانی عتبات عالیات، گفت: در فاصله بین نجف تا کربلا به فاصله هر ۵ کیلومتر یک دستگاه آمبولانس به همراه امدادگر و نجاتگر برای پوشش امدادی زائران مستقر خواهند شد.

وی افزود: ۲۵ دستگاه آمبولانس به همراه ۶۰ امدادگر و نجاتگر راهی نجف می شوند تا پوشش امدادی زائران عتبات عالیات را در اربعین حسینی بر عهده بگیرند.

کولیوند با بیان اینکه امدادگران و نجاتگرانی که امروز به کربلای معلی و نجف اعزام می شوند همگی از امدادگران و نجاتگران نمونه و گلچین شده از سراسر کشور هستند، افزود: برای نخستین بار است که جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در قالب کاروان حسینی در عراق مستقر می شوند و از نجف تا کربلا به فاصله هر ۵ کیلومتر یک دستگاه آمبولانس به همراه امدادگر و نجاتگر و تجهیزات کامل امدادی مستقر خواهند شد و پوشش امدادی زائران حسینی را بر عهده خواهند گرفت.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در خصوص استقرار چادر برای اسکان زائران حسینی نیز گفت: هزار و ۵۰۰ تخته چادر در قالب کمپ ها مختلف و خیمه های سیار و ۶ هزار تخته پتو برای اسکان زائران برپا شده است.

وی با تاکید بر اینکه ۳ فروند بالگرد هم برای پوشش امداد هوایی مراسم اربعین حسینی در مرزهای چزابه، شلمچه و مهران استقرار یافته اند، افزود: استان های ایلام، خوزستان و کرمانشاه نیز پوشش امداد و نجات را در مناطق مرزی برعهده دارند تا زائران حسینی با آرامش خاطر نسبت به عزیمت به کربلای معلی و نجف اقدام کنند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها