جام جم ورزشی: لیونل مسی با هت تریک برای بارسلونا توانست برترین گلزن تاریخ لالیگا شود.
کد خبر: ۷۴۱۴۵۷
مسی برترین گلزن تاریخ لالیگای اسپانیا شد+[مجموعه عکس]

هفته‌ دوازدهم لیگای اسپانیا شب گذشته (شنبه) با برگزاری دو دیدار دیگر ادامه یافت که در حساس‌ترین بازی بارسلونا در خانه به دیدار سویا رفت و در پایان موفق شد با نتیجه‌ پر گل پنج بر یک به پیروزی برسد.

در این دیدار طلسم گل نزدن‌های مسی در بارسلونا شکست و او توانست به برترین گلزن تاریخ این رقابت‌ها تبدیل شود.

بارسلونا در دقیقه‌ 21 توانست به گل برسد. این لیونل مسی آرژانتینی بود که موفق شد با ضربه ایستگاهی هنرمندانه تیمش را از حریف پیش اندازد. پس از این گل بازی روند آرامی به خود گرفت و دو تیم بازی محتاطانه‌ای را به نمایش گذاشتند.

شاگردان امری، سعی در ایجاد ضد حملات خطرناک بر روی دروازه بارسلونا داشتند تا بتوانند از این حربه به گل برسند، ولی هوشیاری خط دفاع بارسلونا این اجازه را به آنها نداد تا نیمه نخست با برتری یک بر صفر آبی اناری‌ها به پایان برسد.

هنوز دو دقیقه‌ از نیمه دوم این رقابت نگذشته بود که سویا توانست گل خورده را جبران کند. ضربه ویتولو با برخورد به یوردی آلبا ، مدافع بارسلونا وارد دروازه این تیم شد تا بازی به تساوی کشیده شود. البته تنها دو دقیقه‌ بعد باز هم این بازیکنان بارسلونا بودند که توانستند به گل برسند.

ضربه ایستگاهی ژاوی را نیمار برزیلی با ضربه سر وارد دروازه سویا کرد تا این شاگردان گارسیا باشند که بار دیگر از حریف خود پیش بیافتند.

پس از این گل بازیکنان بارسلونا ابتکار عمل را به دست گرفتند. نیمار و مسی درخشش خود را آغاز کردند و تا این که در دقیقه‌ 65 پاس لوئیس سوآرس را ایوان راکیتیچ وارد دروازه تیم سابق خود کرد تا اختلاف به دو گل برسد.

در ادامه همکاری لیونل مسی و نیمار باعث شد تا فوق ستاره آرژانتینی گل چهارم این بازی را به ثمر برساند تا با شکستن رکورد گلزنی تلمو زارا به برترین گلزن تاریخ لیگا تبدیل شود.

شش دقیقه‌ بعد باز هم لیونل مسی با حرکت انفرادی خود توانست بتو ، دروازه‌بان سویا را مغلوب کند تا در این مسابقه هت تریک کرده باشد. مسی حالا با دو گل بیشتر از تلمو زارا برتری گلزن تاریخ لیگاست.

پس از پایان بازی بازیکنان بارسلونا برترین گلزن تاریخ لالیگا را بر فراز دستان خود گرفتند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها