این بار مجلس رای می دهد

فرهادی را بیشتر بشناسیم

نقوی حسینی مخالف وزیر پیشنهادی علوم:

گویا وزارت علوم سهم حزب منحله مشارکت است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اگر ۲۰ نفر دیگر نیز با ویژگی‌های میلی منفرد، توفیقی و آشتیانی برای وزارت علوم معرفی شوند مجلس به آنها رأی اعتماد نمی‌دهد، گفت: گویا وزارت علوم سهم حزب منحله مشارکت شده است.
کد خبر: ۷۳۹۶۹۴
گویا وزارت علوم سهم حزب منحله مشارکت است

حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) در جلسه رأی اعتماد به فخر‌الدین احمدی‌ دانش‌ آشتیانی به عنوان

مخالف با وزیر پیشنهادی علوم اظهار داشت: بنده به آقای رئیس‌ جمهور می‌گویم زمانی که دولت شما در آرایش سیاسی اصولگرایان و اصلاح‌طلبان با اختلاف 250 هزار رأی موفق شد، خط بطلانی بر تفکر فتنه‌گران کشیده شد که نظام جمهوری اسلامی امانتدار آرای ملت است.

وی افزود: انتخابات اخیر ثابت کرد که پاک‌ترین نظام‌های سیاسی در انتخابات نظام جمهوری اسلامی است، چراکه حافظ 250 هزار تفاوت رأی بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خطاب به رئیس‌ جمهور تصریح کرد: با رأی‌ آوردن شما نمایندگان مجلس، کاندیدای ریاست جمهوری و جبهه اصولگرایی به شما تبریک گفتند و نشان دادند که برای منافع کشور پای شما می‌ایستند.

وی ادامه داد: همچنین بالاترین رأی اعتماد را برخی وزرای شما از مجلس اصولگرا اخذ کردند از جمله وزیر ارتباطات با 218 رأی، وزیر اطلاعات با 227 رأی، وزیر اقتصاد با 274 رأی، وزیر امور خارجه با 232 رأی، وزیر بهداشت با 260 رأی، وزیر نیرو با 272 رأی، وزیر کشور با 256 رأی و وزرای دیگر، این نشان می‌دهد بالاترین آمار رأی اعتماد در بین وزرا را این مجلس اصولگرا به کابینه شما داده است.

نقوی حسینی با بیان اینکه در وزارت علوم فقط سه نفر از وزرای معرفی شده از جانب شما (رئیس‌ جمهور) رأی نیاوردند، گفت: در همین خصوص هم افکار عمومی و هم مردم و هم دولتی‌ها اعتراف کردند که اسناد مستند در این خصوص وجود داشت و رای عدم اعتماد به جا بود.

این نماینده مجلس اضافه کرد: آقای رئیس‌ جمهور شما از چهار نفر برای وزارت علوم نام بردید اما ما از پنج نفر نام می‌بریم که شما برای وزارت علوم معرفی کردید، اولین آن آقای میلی منفرد بود، مقام معظم رهبری فرمودند که فتنه خط قرمز ماست، ما از این خط عبور نمی‌کنیم، اگر 20 نفر دیگر نیز معرفی شوند و ویژگی‌های میلی منفرد، توفیقی، فرجی دانا و دانش‌ آشتیانی را داشته باشند این مجلس به آنها رأی نخواهد داد.

وی ادامه داد: بعد از آن آقای توفیقی سرپرستی وزارت علوم را برعهده گرفت، آیا توضیح دهیم این فرد کیست؟ وی در مدت سرپرستی‌اش در وزارت علوم چه کارها که نکرد؟ کسانی را سرپرست دانشگاه‌ها گذاشت که شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز به آنها رأی نداد، آیا مجلس با کسی غرضی داشت؟

نقوی حسینی با اشاره به معرفی شدن فرجی دانا و دادن ر،ی اعتماد به وی گفت: با فرجی دانا نشست‌هایی برگزار شد و صحبت‌هایی انجام گرفت و وی قول داد و قبول کرد و گفت که ما اصلاح می‌کنیم اما نکرد، به او تذکر داده شد نه از طریق مجلس بلکه در شورای عالی انقلاب فرهنگی و از سوی مقامات مسئول اما تأثیری داده نشد.

وی افزود: در همین مجلس با اقدام رئیس مجلس جلسه مشترکی با فرجی دانا گذاشته شد و وی قول داد که اصلاح کند اما نکرد، چه کسانی به اینان اجازه اصلاح نمی‌دهند؟ چه حلقه‌ای در وزارت علوم حاکم است؟ چه کسانی وزارت علوم را در دست خود گرفته‌اند؟

نماینده ورامین در ادامه سخنان خود در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم گفت: آقای رئیس‌ جمهور شما می‌گویید در معرفی وزیر علوم تحت فشار نیستید پس چرا همه کسانی که معرفی می‌شوند از یک حلقه‌اند؟ آیا فرد معتدلی در بین جامعه دانشگاهی نیست؟ ما به عمل نگاه می‌کنیم.

نقوی حسینی با اشاره به عدم رأی اعتماد مجلس به نیلی احمد‌آبادی خطاب به رئیس‌ جمهور تصریح کرد: مجلس اعتقاد دارد شعارهای دولت شما باید حفظ شود، مردم به تدبیر، امید و اعتدال رأی دادند، اما تمام افراد معرفی شده برای وزارت علوم بویی از اعتدال نبردند، همه این افراد معرفی‌شده برای وزارت علوم عضو شورای مرکزی حزب منحله مشارکت هستند، گویا وزارت علوم سهم حزب منحله مشارکت شده و شما نمی‌توانید از آن عبور کنید.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان تأکید کرد: نمایندگان به دانش آشتیانی رأی نخواهند داد و انتظار داریم که فردی خارج از این حلقه و چنبره برای وزارت علوم معرفی شود.(فارس)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها