jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۷۳۹۴۶۹   ۲۶ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۲

معاون سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی از شناسایی بیش از هزار محدوده طلا در کشور خبر داد.

شناسایی بیش از هزار محدوده طلا در کشور

به گزارش ایسنا، بهروز برنا امروز در جمع خبرنگاران با بیان این‌که بیش از هزار محدوده طلا در کشور شناسایی شده است که حدود 100 مورد آن در اولویت قرار دارد، گفت: اقداماتی در راستای شناسایی بیشتر مناطق طلا صورت گرفته است.

وی ادامه داد: یک طرح اکتشافی سراسری در سال 1377 صورت گرفت که در این طرح، تمام اکتشافات موضوعی نیز در دل آن قرار داشتند که به مساله‌ طلا به صورت خاص توجه شد.

برنا با بیان این‌که تاکنون 12 استان در حوزه طلا پروانه بهره‌برداری دریافت کرده‌اند، گفت: پنج استان نزدیک به رسیدن به گواهی کشف و ثبت هستند و در 21 استان دیگر نیز نشانه‌هایی از طلا پیدا شده است.

معاون سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، ذخیره قطعی طلا در کشور را 320 تن عنوان و اظهار کرد: احتمال کشف معادنی با ذخیره هزار تن طلا در کشور وجود دارد.

وی با بیان این‌که محورهای طلاخیز بسیاری در ایران همچون کمربندی سنندج ـ سیرجان و ارومیه ـ دخیر وجود دارد، گفت: در ارومیه ـ دخیر ظرفیت ده تن طلا همراه با مس پروفیلی داریم.

برنا با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه‌ اکتشاف گفت: هیچ کشوری نمی‌تواند ادعا کند که امر اکتشاف در کشورش به اتمام رسیده است و با توجه به اقداماتی که در سال‌های اخیر در حوزه اکتشاف صورت گرفته می‌توان گفت که ایران نقش خوبی را در زمینه‌ اکتشاف داشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر