jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۳۸۱۳۷   ۲۳ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۳:۳۵

رییس سازمان غذا و دارو ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در جهت حمایت مالی بیش از پیش از بیماران خاص، صعب‌العلاج و نیازمند از رایگان شدن بخشی از داروهای بیماران سرطانی و شیمی درمانی از هفته جاری خبر داد.

بخشی از داروهای سرطانی‌ها رایگان می‌شود

رسول دیناروند در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت حمایت مالی بیش از پیش از بیماران خاص، صعب‌العلاج و نیازمند در جهت اجرای طرح تحول نظام سلامت، گفت: درسته است که بسته خدمتی مربوط به این موضوع هنوز اجرایی نشده اما باید گفت که بیماران خاص و صعب‌العلاج هم اکنون از حمایت‌های لازم برخوردارند.

وی افزود: به طوری که بخش عمده‌ای از داروهای بیماران خاص رایگان است. فرانشیز پرداختی بیماران صعب‌العلاج نیز چه دربخش سرپایی و چه بستری 10 درصد است. بنابراین اکنو ن هم این بیماران حمایت می‌شوند.

دیناروند ادامه داد: اما فراتر از این موضوع دو هدف عمده داریم؛ ابتدا آنکه هزینه پرداختی بیماران صعب‌العلاج برای همه بیماران در هر شرایطی قابل تحمل باشد و از طرف دیگر این هزینه‌ها برای بیماران بی‌بضاعت رایگان شود. این دو هدف عمده را پیگیری می‌کنیم.

وی در این باره افزود: برای گروه اول که بیماران سرطانی هستند و سهم سنگینی هم از هزینه‌هایشان دارند بسته لازم جهت حمایت‌های بیشتر طراحی شده است. تعداد این بیماران زیاد نیست اما داروهایشان گران قیمت است.

دیناروند گفت: به دنبال اقدامات انجام شده از هفته آینده این بسته خدمتی آغاز می‌شود. به این ترتیب بخشی از داروهای بیماران سرطانی و شیمی درمانی رایگان می‌شود. در زمینه مابقی داروهای این بیماران نیز برای بیماران بی‌بضاعت‌ حمایت‌های مددکاری خواهیم داشت تا به این ترتیب در بخش‌های دولتی بستری و سرپایی هزینه دارویی برای این بیماران قابل تحمل باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

از امروز محدودیت‌ها در شهرهای قرمز و نارنجی اجرا می‌شود، درحالی‌که پس از اعمال سیاست‌های نادرست، شاهد افزایش تعداد ابتلا و بستری افراد مبتلابه بیماری کرونا بودیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش