jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۷۳۷۵۱۷   ۲۱ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۸

جام جم ورزشی: در تالار مشاهیر فوتبال دنیا پله مروارید سیاه دنیای فوتبال جایگاهی بالاتر از همه دارد.

پله، سلطان فوتبال دنیا +[مجموعه عکس]

به گزارش جام جم ورزشی ، اسطوره بی بدیل دنیای فوتبال در چهار جام جهانی بازی کرد و سه بار قهرمانی در این رقابت ها را تجربه کرد. او نقشی عمده در هر سه قهرمانی برزیلی ها در جام جهانی داشت.

نام کامل او ادسون آرانتس دو ناسیمنتو است که البته به نام پله در دنیای فوتبال شناخته می شود. او در ۲۳ اکتبر ۱۹۴۰ در ترس کوراسائویسبه برزیل دنیا آمد. پله در دوران بازیکنی خود سه جام جهانی را کسب کرد و رکوردهای بسیاری را شکست (از جمله اولین بازیکنی که ۱۰۰۰ گل به ثمر رساند). از القاب دیگر او «او ری» (شاه) و «پرولا نگرا» (مروارید سیاه) بودند. او عموماً به عنوان بزرگ‌ترین بازیکن تاریخ جهان شناخته می‌شود.

سایت بین المللی گل که او در تالار مشاهیر دنیای فوتبال قرار داده مجموعه عکس هایی بسیار قدیمی از این اسطوره بی بدیل به نمایش گذاشته که در ادامه آنها را می بینید:

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر