jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۳۷۴۳۸   ۲۱ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

چهارمین گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای تصدی وزارت علوم در حالی دیروز در نامه ای از سوی رئیس‌جمهور به رئیس مجلس، معرفی شد که این‌بار مخالفت ها با وزیر پیشنهادی از همان ابتدا شروع شد و برخی نمایندگان در زمان قرائت نامه معرفی فخرالدین احمدی دانش آشتیانی، به عنوان وزیر پیشنهادی علوم، با فریادهای دو-دو، مخالفت خود را با این گزینه دولت اعلام کردند.

البته به گزارش خبرگزاری ها، اقدام این نمایندگان با واکنش محمدحسن ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، مواجه شد و او خطاب به آنها گفت: تاکید رهبر معظم انقلاب این است که این واژه (دو ـ دو) را به کار نبریم چرا که انعکاس خارجی خوبی ندارد. برخی نمایندگان معتقدند دانش‌آشتیانی در حوادث سال 88 عملکرد مناسبی نداشته است. در همین حال محمدرضا تابش، نماینده اردکان در مجلس با بیان این‌که از روز دوشنبه که معرفی دانش آشتیانی به مجلس، مسجل شد، پیامک‌هایی در سطح وسیع علیه او انتشار یافت خاطر نشان کرد: این پیامک ها، آقای دانش آشتیانی را به جریان فتنه، تندروها و وقایع 88 منتسب کرده است در حالی که یک نماینده نمی تواند چنین اطلاعات جزئی نسبت به افراد داشته باشد. تابش با انتقاد از این موضوع گفت: باید دید که چگونه اطلاعات طبقه‌بندی شده در اختیار مخالفان دولت قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، فخرالدین احمدی‌دانش‌آشتیانی که دکترای خود را در سال 75 از دانشگاه امپریال کالج انگلستان در رشته مهندسی زلزله دریافت کرده، متولد 1334 آشتیان است. دانش‌آشتیانی، سال‌های 80 تا 82، معاون طرح و توسعه و قائم‌مقام وزیر علوم بوده است و در کارنامه او مشاغلی چون مدیرکل طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و آموزش عالی از سال 1364 تا 1368، معاون امور جنگ وزارت فرهنگ و آموزش عالی از سال 1366 تا 1368، همکاری با قرارگاه خاتم‌الانبیاء در امور مهندسی رزمی جنگ و مسئولیت ستاد پشتیبانی جنگ دانشگاه‌ها دیده می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر