jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۷۳۶۳۲۹   ۱۸ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۲:۱۳

رئیس فدراسیون جهانی والیبال به حسن روحانی نامه زد

والیبال ایران در آستانه محرومیت بین‌المللی

جام جم ورزشی: رئیس فدراسیون جهانی والیبال به رئیس جمهور کشورمان نامه زده و خواهان آزادی دختری شده است که غربی ها اصرار دارند شایعه کنند در سالن والیبال بازداشت شده است.

والیبال ایران در آستانه محرومیت بین‌المللی

تهدید بیخ گوش والیبال است. همه چیز از جنجالی رسانه ای آغاز شده است. روز بازی والیبال ایران و ایتالیا در تهران گروهی از دختران که قصد داشتند بدون اجازه وارد مجموعه آزادی شوند با برخورد مقامات انتظامی روبرو می شوند. جماعتی که همگی چند ساعت بعد به خانه های شان برگشتند.

روز بعد اما دختری دو تابعیتی از سوی مراجع قضایی ایران بازداشت می شود. پرونده ای که محمدرضا داورزنی می گوید ارتباطی به والیبال نداشته اما حالا دشمنان والیبال ایران دستاویزی از آن ساخته اند برای ایجاد محرومیت های سنگین برای والیبال کشورمان.

هفته گذشته رسانه های انگلیسی از نامه کمیته بین المللی به کیومرث هاشمی نوشتند. نامه ای تهدید آمیز که در پی اجلاس فدراسیون جهانی والیبال تنظیم شده است.

جایی که رئیس فدراسیون جهانی در روز پایانی اجلاس در نطقی از فشار به فدراسیون و دولت ایران برای آزادی غنچه قوامی سخن می گوید. این رسانه های انگلیسی حتی ادعا کردند این اظهارات به ۲۱۰ امضاء علیه ایران ختم شده است.

این ادعا ها البته همه واقعیتی نیست که اتفاق افتاده است. اگرچه نامه ای برای کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک ایران ارسال شده اما در این نامه تنها دو خواسته مطرح شده؛ توضیح درباره بازداشت این دختر و تلاش در صورت امکان برای کمک به قوامی. البته در انتهای این نامه معاونت حقوقی کمیته بین المللی المپیک اشاره کرده نامه دیگری هم برای دولت ایران ارسال شده است.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران که در آن اجلاس جهانی حاضر بوده در این باره می گوید: «ادعاهای رسانه های غربی دروغ است. والیبال این روزها برند موفقی برای جمهوری اسلامی است و دشمنان نظام نمی توانند این موفقیت را تحمل کند و دنبال حذفش هستند. در روز بازی ایران و ایتالیا اتفاقی نیفتاده. یک دختر به بهانه دیگری بازداشت شده، این ماجرا چه ارتباطی به ایران دارد آقایان از ما توضیحات خواستند و ما پاسخ مقامات قضایی ایران را کتبا اعلام کردیم. در اجلاس جهانی هم رئیس فدراسیون جهانی برگه ای از جیبش در اورد و گفت دختری در ایران بازداشت شده که می گویند بازداشتش به بازی والیبال ارتباط داشته ، ما از دوبت ایران و فدراسیون والیبال خواستیم این مسئله را پیگیری کنند و به این دختر کمک کنند. نه خبری از بیانیه بوده نه نامه تهدید آمیز.»

این ماجرا اما بهانه خوبی بوده برای مخالفان تا بر سرش جنجالی به پا کنند. رئیس فدراسیون می گوید: «بعد از این اتفاقات چون فدراسیون جهانی والیبال و کمیته بین المللی المپیک همسایگان دیوار به دیوار هستند، دایره حقوقی این کمیته نامه ای به کمیته ملی المپیک ایران زد و به تحریک شورای حقوق بانوان اروپا ، رئیس فدراسیون جهانی هم در نامه ای به دکتر روحانی خواستار کمک به این دختر شد.»

اما ماجرا این است که نهادهای قضایی و امنیتی روند این پرونده را با اتهاماتی خارج از والیبال بررسی کرده اند و حکم داده اند اما مخالفان برای محدودیت ایران قصد دارند بازی را سیاسی کنند.

این نکته ای است که داورزنی می گوید ادامه می دهد: «یک خانم با تابعیت دوگانه ایرانی و انگلیسی بازداشت شده. این همه دختر دیگر هم آن روز در کنار او در حوالی ورزشگاه بودند و بعد از چند دخالت نیروهای انتظامی به فاصله چند ساعت به خانه های شان برگشتند. چرا برای آنها این اتفاق نیفتاده که یک روز بعد احضار شوند و بازداشت شوند؟ این پرونده اصلا ورزشی نیست اما آنها هدف شان ناکام گذاشتن والیبال است که حالا یکی از نمادهای پیروزی جمهوری اسلامی و مردم ایران است. می خواهند این شادی را از مردم ما بگیرند. برای همین است که رئیس فدراسیون اتریش دوره افتاده تا ما را محروم کنند. این چیزها بهانه است. اصل ماجرا دشمنی شان با موفقیت بچه های والیبال است که خار چشم شان شده است. واقعا اگر این خانم فقط تابعیت ایرانی داشت این همه جنجال به پا می کردند؟ اصلا این پرونده چه ارتباطی به والیبال دارد؟»

داورزنی و تشکیلات ورزش ایران اگر چه تمام تلاش شان را برای حل مشکل این دختر می کنند اما پرونده ای که مرتبط به ورزش نیست دستاویزی شده برای کشورهای بزرگ والیبال که تیم ایران تاج و تخت شان را به لرزه در آورده و حالا به هر دری می زنند تا لذت میزبانی بازی های لیگ جهانی و رخدادهای بزرگ را از کشورمان بگیرند.

آنها هر روز این فشارها را بیشتر می کنند و حالا پای رئیس جمهور را به این پرونده کشیده اند تا شاید بتوانند موفق ترین ورزش این روزهای کشورمان را زمین گیر کنند.(خبر ورزشی)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها