jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۳۱۶۷۸   ۰۴ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۲:۳۳

جام جم ورزشی: "مبولانی مولادزی" قهرمان سابق دوی 800 متر المپیک در سن 34 سالگی در یک تصادف با ماشین درگذشت.

مرگ قهرمان سابق دوومیدانی جهان در تصادف رانندگی

این قهرمان آفریقای جنوبی در حال سفر به "ژوهانسبورگ" برای شرکت در یک جلسه دوومیدانی بود که دچار این سانحه شد.

مولادزی سال گذشته بازنشست شد. او در المپیک 2004 آتن پرچمدار کشورش بود و در همین مسابقات به مدال نقره رسید. او در مسابقات مشترک المنافع سال 2002 و مسابقات جهانی دوومیدانی سال 2004 به مدال طلا دست یافت.

مولادزی در مسابقات جهانی سال 2006 و 2008 نیز به مدال نقره رسید.

گیدون سام، رییس کمیته‌ المپیک آفریقای جنوبی درباره مرگ مولادزی گفت: ما یکی از بزرگان ورزش آفریقای جنوبی را از دست دادیم. او پرچم کشورمان را در مسابقات بین‌المللی بالا برده بود. ما با خانواده و دوستان او همدردی می‌کنیم و آرزو می‌کنیم که روح او در آرامش ابدی به سر ببرد. ما هرگز میراثی را که مولادزی برای ورزش آفریقای جنوبی بر جای گذاشت فراموش نمی‌کنیم. ما از مرگ ناگهانی این ورزشکار بسیار ناراحت و شوکه شدیم. من به جامعه ورزش آفریقای جنوبی تسلیت می‌گویم.

تعدادی از ورزشکاران آفریقای جنوبی نیز در "توئیتر" پیام‌هایی برای ابراز ناراحتی در پی درگذشت مولادزی منتشر کردند.

توماس باخ، رییس کمیته‌ بین‌المللی المپیک نیز در این باره گفت: ما با خانواده و دوستان مولادزی همدردی می‌کنیم و برای خانواده ورزش آفریقای جنوبی ناراحت هستیم. مولادزی یک ورزشکار واقعی و خوب بود. او تعهد زیادی به حرفه‌ خود داشت و ملیت خود را در تمام دنیا سرافراز کرد. موفقیت او در سطح کشوری نیز باعث تشویق شدن جوانان این کشور به انجام ورزش شده است.

(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر