jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۹۳۲۶   ۲۸ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: اکنون 15 درصد معتادان مبتلا به ایدز هستند که اگر پیشگیری در حوزه اعتیاد از سوی این سازمان انجام نمی‌شد، این رقم به 85 درصد می‌رسید.

مجید رضازاده در گفت‌وگو با ایرنا، پیشگیری در سازمان بهزیستی را در سه سطح آگاه‌سازی، تغییر نگرش و رفتار، درمان و توانبخشی معرفی کرد و افزود: این سازمان در حوزه اعتیاد در نظر دارد به عموم افراد جامعه خدمات ارائه کند، به‌طوری که با آگاه‌سازی و تغییر رفتار و نگرش، از آلوده شدن آنها به مواد مخدر جلوگیری کند. وی تصریح کرد: در حوزه پیشگیری، 13 میلیون نفر از افراد جامعه از سازمان بهزیستی خدمات دریافت می‌کنند و سال گذشته افزون بر 80 میلیون تومان اعتبار در حوزه اعتیاد در سطح پیشگیری هزینه شد. رضازاده ادامه داد: در سطح دوم که جلوگیری از عوارض و درمان آسیب است، 2270 مرکز و تیم بازپروری و کنترل اعتیاد فعالیت می‌کنند که سال گذشته 500 هزار معتاد از خدمات آنها استفاده کرده و درمان شدند.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی، فعالیت‌های سطح سوم پیشگیری در حوزه اعتیاد را مربوط به کسانی دانست که امکان درمان آنها وجود ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر