سخنگوی وزارت کشور در مورد «طرح آمران به معروف و ناهیان از منکر» که در مجلس شورای اسلامی مطرح است، گفت: وزارت کشور در مورد این طرح بحث های کارشناسی مفصل و مبسوطی دارد و وزیر کشوز نیز نظرات کارشناسی وزارت را در 3 صفحه به رئیس مجلس اعلام کرد.
کد خبر: ۷۲۹۱۳۴
نامه وزیر کشور به رئیس مجلس در مورد طرح آمران به معروف

حسینعلی امیری افزود: امیدواریم با نظر مساعد مجلس و هیات رئیسه این طرح به کمیسیون برگردد تا با نظرات کارشناسی، دقت بیشتر و شنیدن نقطه نظرات مختلف بررسی شود.

وی امر به معروف و نهی از منکر را یک امر شرعی خواند و گفت: هیچ تردیدی در مورد توجه امر به معروف و نهی از منکر وجود ندارد و نه تنها به عنوان تکلیف اداری بلکه به عنوان واجب شرعی بر خودمان فرض می دانیم که آن را اجرایی کنیم اما در خصوص راهکارهای اجرایی کردن و اثربخش بودن این طرح نظراتی داریم.

سخنگوی وزارت کشور، همچنین از تشکیل جلسه بررسی لایحه فعالیت احزاب در صبح امروز خبر داد و گفت: این لایحه مراحل نهایی اش را سپری می کند و امیدواریم در جلسه آینده( چهارشنبه 30 مهر) بتوانیم بررسی لایحه احزاب را در وزارت کشور تمام کنیم تا این لایحه توسط وزیر به دولت ارائه شود.

قائم مقام وزیر کشور، با اشاره به "لایحه فعالیت احزاب" وزارت کشور گفت: این لایحه در وزارت کشور مراحل نهایی اش را سپری می کند.

وی همچنین در خصوص ویژگی های این پیش نویس گفت: من به عنوان یک حقوقدان می گویم که پیش نویس لایحه احزاب از نقاط قوت بسیار بالای حقوقی و سیاسی برخوردار است.

حسینعلی امیری با اشاره به احضار سفیر پاکستان توسط وزارت امور خارجه گفت: روز گذشته از ناحیه وزارت خارجه تذکرات لازم به سفیر پاکستان داده شد و وی هم قول پیگیری داد. ما کشور پاکستان را کشور دوست و برادر خود می دانیم و علاقه نداریم میان دو کشور مجادلات مرزی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: چون سفیر پاکستان ول پیگیری داده بنابراین نمی خواهیم از طریق آنتن و رسانه ها با دولت پاکستان صحبت کنیم.(مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها