jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۲۵۹۴۸   ۱۷ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۹:۰۲

احمد عواد بن مبارک که همین سه‌شنبه به عنوان نخست‌وزیر یمن منصوب شده بود اوایل امروز پنج‌شنبه از این سمت خود استعفا کرده است.

کناره‌گیری نخست‌وزیر جدید یمن در پی ادامه اعتراض انقلابیون

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری رویترز ،عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور یمن کناره گیری احمد بن عوض بن مبارک را از سمت نخست وزیری پذیرفت.

روز چهارشنبه انقلابیون و گروه های مردمی یمن که صنعا پایتخت یمن را ماه گذشته تصرف کردند خواستار اعتراض عمومی علیه انتصاب وی از سوی عبد ربه منصور هادی رئیس‌جمهور یمن شدند.

مردم یمن انتصاب عواد را ناشی از دخالت خارجی می‌دانند.

عبدالملک الحوثی رهبر انصار الله یمن نیز گفت: رئیس جمهور یمن پس از دیدار با سفیر آمریکا توافقات صورت گرفته در خصوص تعیین نخست وزیر را نادیده گرفت و رئیس دفتر خود را برای پست نخست وزیری انتخاب کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها