jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۷۲۴۹۴۴   ۱۴ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۷:۳۶

بهانه نیاورید و دیوار حاشا را با آجر توجیه بالا نبرید

حمله شدید دستیار علی دایی به درخشان و سیاسی

جام جم ورزشی: مربی سابق پرسپولیس به اتفاقات و اظهارات اخیر مسئولان این باشگاه واکنش نشان داد. صحبت‌هایی که بیش از هر چیز اختلاف میان دایی و کادرش را با درخشان و سیاسی پررنگ‌تر می‌کند.

حمله شدید دستیار علی دایی به درخشان و سیاسی

افشین پیروانی که در کنار علی دایی در کادر فنی پرسپولیس حضور داشت، درباره اظهارات اخیر مسئولان و سرمربی فعلی پرسپولیس صحبت کرد.

متن این پرسش و پاسخ در زیر می‌آید:

روند نتایج پرسپولیس را چگونه می‌بینید؟

قبل از هر چیز باید بگویم امیدوارم از حرفهایم سوء‌برداشت نشود و آنچه را دیده و می‌بینم، مطرح می‌کنم. تا الان هم از روزی که از تیم جدا شده‌ام، سکوت کرده بودم. پیش‌بینی این که پرسپولیس در سه بازی از چهار بازی قبلی بتواند 9 امتیاز کسب کند را خیلی از اهالی فوتبال داشتند. کما این که همه می‌گفتند روزی که پرسپولیس به تراکتورسازی هم باخت، فوتبال خوبی بازی کرد. در بازی با سپاهان هم فوتبال خاصی را از پرسپولیس ندیدم و به نظرم یکی از یک‌طرفه‌ترین بازی‌های تاریخ پرسپولیس بود.

حمید درخشان هم منکر این نوع بازی تیمش مقابل سپاهان نشده اما گفته است منتقدان باید به بضاعت ما هم نگاه کنند.

طی روزهای اخیر و به خصوص پس از شکست پرسپولیس مقابل سپاهان تلاش شده این ناکامی به پای کادر سابق و نحوه یارگیری آنها نوشته شود و با بیان مطالبی مانند بد بسته شدن تیم، کمبود بازیکن، بضاعت اندک و مسائلی از این دست، سعی در القای برخی نظرات دارند. با احترام به مواضع افراد و البته ایمان و اعتقاد به حافظه افکار عمومی و آرشیو رسانه‌ها، مرور گفته‌های دوستان قبل از حضور در مسند کنونی می‌تواند همه مسائل را شفاف کند. تیمی که به زعم دوستان پتانسیل قهرمانی داشت و به ادعای دوستان با همین بازیکنان در صورت هدایت صحیح به قهرمانی می‌رسید. تیمی که گفته می‌شد رقبایش با بازیکنان کمتر و کیفیت پایین‌تر بهتر از آن بازی کرده و مشکل اصلی روی نیمکت است. زیر سوال بردن دفاع محض در فوتبال و نوع بازی تیم ملی مقابل آرژانتین مواردی هستند که حالا مشخص نیست چرا خلاف آنها گفته می‌شود. کسانی که در یک برنامه تلویزیونی، میکروفن باز اظهارات و اصل دیدگاهشان را درباره تیم ملی برملا کرد و خلاف آن را در جام‌جهانی دیدیم، حالا در مورد پرسپولیس هم دوگانه حرف می‌زنند. کسانی که از پارک اتوبوس توسط کی‌روش انتقاد می‌کردند حالا خودشان پارک دوبل می‌کنند.

یعنی شما معتقدید بضاعت پرسپولیس بد نیست؟

کاری به خوب و بد بودن بضاعت تیم ندارم اما می‌گویم ما هم با محرومیت‌ها و مصدومیت‌ها مواجه بودیم. دو هفته ابتدایی ماهینی محروم بود و پس از آن هر هفته هم تا لحظه آخر نمی‌دانستیم می‌توانیم از او استفاده کنیم یا خیر. این بلاتکلیفی هم برای خود او مشکلات روحی ایجاد کرده بود و هم برای ما مشکلاتی به همراه داشت. صادقیان و رضا نوروزی را هفته دوم از دست دادیم. دغاغله قبل از شروع فصل مصدوم شد، پولادی در فهرست تیم بود و نبود و محرومیت‌ها و مصدومیت‌های کفشگری، هادی نوروزی و علی عسگر را هم به این موارد اضافه کنید تا بدانید تیمی که مسلسل وار علیه آن مصاحبه می‌کردید و می‌کردند همین تیمی است که امروز بضاعتش اندک است و قبل از آن احتمالا بضاعتش تنه به تنه بارسلونا می‌زد. تیمی که در زمان کسب 7 امتیاز از سه بازی، عملکرد کادر فنی‌اش برجسته می‌شود در زمان شکست نباید دنبال مقصرهای بیرون از مجموعه باشد. چرا آن زمان می‌گفتند تیم اگر درست هدایت شود، قهرمان است و حالا عذر و بهانه می‌آورند؟ آنها که می‌گفتند دوای درد پرسپولیس فقط من هستم، حالا این گوی و این میدان!

منتقدان به علی دایی خرده می‌گرفتند که اگر بازیکنان دلخواهت از سوی باشگاه جذب نشده بودند، چرا در مسند سرمربیگری باقی ماندی؟

علی دایی که از قبل قرارداد داشت و رفتنش دست خودش نبود اما دوستانی که به زعم خود بضاعت اندک پرسپولیس را می‌دیدند چرا پا به این میدان گذاشتند؟ آنها به عنوان یک مربی حرفه‌ای قطعا اوضاع را سنجیده و قبول مسئولیت کرده‌اند پس لطفا بهانه نیاورند و دنبال دیوارهای کوتاه نباشند و دیوار حاشا را با آجر توجیه بالا نبرند. پس با این استدلال باید بگوییم مقصر سقوط برخی تیم‌ها در فصول گذشته هم کسی است که تیم را بسته!

این که لیست تیم 18 نفری است و این تعداد بازیکن کفایت نمی‌دهد، هم مطرح می‌شود.

فهرست 18 نفری تیم مصوبه سازمان لیگ است و قبول بفرمایید قصوری متوجه کسی در تیم نیست. در آن فهرست تا لحظه آخر پرسپولیس منتظر سیدجلال حسینی، خلعتبری و محسن مسلمان بود که این سه جای خالی در فهرست باقی ماند و البته یک جای آن با جذب اومانا پر شد. همواره از سوی باشگاه به ما اعلام شد که مهرداد پولادی عضو تیم پرسپولیس است اما اخبار حضورش در قطر تنها خبری بود که می‌شنیدیم. پس به ناچار این فهرست 18 نفره 14 نفری شد؛ 14 نفری که دو نفر از آنها گلر بودند و یکی از آنها به میدان می‌رفت، دغاغله و رضا نوروزی مصدوم را هم در خود داشت. البته در فهرست زیر 23 سال تیم جوانانی حضور دارند که معتقدم می‌توانند نقش موثری در تیم داشته باشند و نادیده گرفتن آنها به دور از انصاف است.

یعنی می‌خواهید بگویید این همان پرسپولیسی است که درخشان مکرر علیه‌اش مصاحبه می‌کرد؟

این فقط گفته من نیست. خودتان بروید بررسی کنید و آرشیو رسانه‌ها را ببینید. تازه شرایط تیم از دو حیث تفاوت عمده و مثبتی دارد. در وهله اول آرامش و سکوت منتقدان و نبود مصاحبه‌های غیرمنصفانه و تخریبی این فضا را در اختیار دوستان قرار داده که بدون فشارهای بیرونی ایده‌های فنی خود را اجرایی کنند. از صمیم قلب امیدوارم این آرامش و همدلی در همه دوران‌ در پرسپولیس حاکم باشد تا هواداران عزیز تیمشان را بدون حاشیه ببینند. کسانی که با برد تیم دایی سکوت می‌کردند و با شکست تیم در رسانه‌ها بودند، حالا همه چیز را گل و بلبل می‌بینند. در وهله بعدی پرداخت‌های منظم مطالبات بازیکنان دغدغه‌های آنها را از بین برده و آنها را با فراغ بال روانه میدان می‌کند. این اقدام را با بی‌پولی و مشکلات مالی زمان ما قیاس کنید و امروز و فردا شدن پرداخت‌ها را در نظر بگیرید تا متوجه شوید خوشبختانه از این منظر تیم آسیب نخواهد دید.

سیاسی گفته است سپاهان در این بازی متوجه بزرگی پرسپولیس شد و فوتبال همین است و ما از قبل هجومی‌تر بودیم...

شاید ایشان سال‌ها کاپیتان تیم پرسپولیس و تیم ملی بوده‌اند و مدارک مربیگری را هم از کشورهای صاحب فوتبال گرفته‌اند. وقتی ایشان اظهارنظر می‌کند من که نمی‌توانم جواب بدهم. بحث، بحث فنی است و امثال من نباید وارد مباحث بزرگان شویم. همین که بتوانیم از اظهاراتشان توشه‌ای اندک برداریم، کافی است. الحمدالله که این فرصت نصیب من شد!

و حرف پایانی؟

پرسپولیس متعلق به مردم است و همه ما هر چه داریم از این تیم و هواداران است. مردم هم الحمدلله همه چیز را می‌دانند و می‌بینند. دست و پا زدن بیهوده فایده ندارد و به جای عذر و بهانه باید دنبال موفقیت تیم بود. اگر ما سکوت کرده‌ایم آقایان دنبال این نباشند که همه چیز را گردن کادر سابق بیندازند. شما را آورده‌اند چون رییس هیات مدیره گفته بود احساس کردیم با حضور علی دایی فرصت قهرمانی دارد از بین می‌رود. شما را آورده‌اند تا این فرصت از دست نرود و تیم را قهرمان کنید. اگر قرار بود بضاعت تیم را زیر سئوال ببرید که نیازی به تغییر نبود. در سنگر خودتان می‌ماندید و به مصاحبه‌هایتان ادامه می‌دادید. دوران حرف و مصاحبه تمام شده و حالا باید ثابت کنید حرف‌هایی که می‌زدید، قابل انجام بوده است. من هم از صمیم قلب در کنار هواداران برای پرسپولیس و موفقیتش دعا می‌کنم.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها