jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۷۲۴۱۲۱   ۱۱ مهر ۱۳۹۳  |  ۲۰:۴۴

جام جم ورزشی: سپاهان با گل دیرهنگام مهدی شریفی، پرسپولیس را با شکست به تهران فرستاد.

پیروزی بزرگ سپاهان مقابل پرسپولیس/صبا برد

دیدار حساس تیم‌های فوتبال سپاهان و پرسپولیس در حالی از ساعت 18 و 30 دقیقه امروز (جمعه) در ورزشگاه فولادشهر اصفهان آغاز شد که هواداران پرشمار و پرشور سپاهان منتظر پیروزی شیرین تیم‌شان برابر سرخ‌پوشان پایتخت بودند و با تشویق‌های زیاد - با استفاده از چندین بلندگو - بازیکنان تیم‌شان را به حمله ترغیب می‌کردند.

از سوی دیگر، حمید درخشان که سه هفته قبل، جای علی دایی را روی نیمکت سرمربی‌گری پرسپولیس گرفته، به دنبال کسب نتیجه‌ای خوب در اصفهان بود چون دیدار با سپاهان، جدی‌ترین آزمون او به عنوان سرمربی سرخ‌ها بود و پیروزی در این بازی، او را به اوج محبوبیت بین هواداران می‌رساند و پرسپولیس را هم تا رده چهارم جدول بالا می‌آورد.

در این بازی، پرسپولیسی‌ها با دوندگی زیاد و کار دفاعی منسجم، بارها مانع از گل‌زنی حریف شدند و تلاش کردند که از فرصت ضدحملات برای فتح دروازه میزبان استفاده کنند. مهدی طارمی، محمد عباس‌زاده، هادی نوروزی و امید عالیشاه، ماموریت گشودن دروازه سپاهان را داشتند و چندین بار هم روی همین فرصت‌ها خطرساز شدند.

اما سپاهان میزبان که اصلا دلش نمی‌خواست در خانه امتیاز از دست بدهد، بارها با طراحی حمله‌های متعدد به روی دروازه مهمان قرمزپوش خطرساز شد. در حالی که بازی در نیمه نخست، تقریبا پایاپای دنبال شد و اتفاق خاصی روی دروازه‌ها رخ نداد، 30 دقیقه آخر بازی، کاملا در اختیار زردپوشان سپاهان بود.

در این دقایق، پرسپولیس کاملا عقب نشسته بود و با دفاع چند لایه چشم به ضدحملات داشت. در همین لحظات بود که سپاهان توسط خلعتبری، شریفی، نویدکیا و پریرا بارها صاحب موقعیت گل‌زنی شد اما هر بار مدافعان پرسپولیس و به ویژه نیلسون کوریا درون دروازه، سپاهانی‌ها را در رسیدن به گل ناکام گذاشتند.

دقیقه 83، در حمله خطرناکی که توسط احسان حاج‌صفی شکل گرفت، موقعیت بسیار خوبی برای سپاهان به دست آمد اما نیلسون با فداکاری پاس عرضی حاج‌صفی را دور کرد. در این صحنه، پای اومانا، به شدت با سر نیلسون برخورد کرد و باعث شد که دروازه‌بان برزیلی پرسپولیس دقایقی روی زمین دراز بکشد تا تیم پزشکی، به مداوایش بپردازد.

در نهایت، این مهدی شریفی، پدیده سپاهان بود که در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد و با به ثمر رساندن تک گل بازی، سه امتیاز شیرین را به حساب تیمش واریز کند.

در دیگر دیدار تیم‌های صبای قم و پیکان از ساعت 17 و 10 دقیقه امروز به مصاف هم رفتند که در پایان این بازی، نماینده شهر قم در لیگ برتر، موفق شد با یک گل حریف‌اش را شکست دهد.

تک گل این بازی را مارکو اورلیو آیوبل در دقیقه 89 به ثمر رساند. صبا با این برد 16 امتیازی شد و موقتا جای پرسپولیس را در رده هشتم گرفت. پیکان هم با این باخت 12 امتیازی ماند و در رده دهم جای گرفت.

(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها