jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۷۲۳۰۵۳   ۰۸ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۵:۵۰

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به سخنان اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که با سخنان «بنیامین نتانیاهو» درباره ایران مخالفیم.

آمریکا: با سخنان نتانیاهو درباره ایران مخالفیم

نتانیاهو در سخنان خود مدعی شده بود که ایران قصد انصراف از سلاح هسته ای را ندارد و صرفا در پی خلاص شدن از تحریم هاست.

جن ساکی با رد اظهارات نتانیاهو، گفت که آمریکا مایل است ایران از طریق اثبات صلح آمیز بودن برنامه هسته ای، به جامعه بین المللی بپیوندد.

وی افزود: می توانم به همه اطمینان دهم که توافق با ایران براساس دیپلماسی لبخند و یا نتیجه اثرگذاری آن بر ما نخواهد بود، بلکه مبتنی بر حقایق و جزییات خواهد بود. ما توافقی جامع را که در آن استانداردها و آستانه مورد نظرمان رعایت نشده باشد، نمی پذیریم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین بخش دیگری از ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی را درباره تلاش ایران برای سلطه بر جهان رد کرد.

در همین حال، رویترز سخنان گوشخراش نتانیاهو را پیش نمایشی از موضع گیری تند وی در واشنگتن توصیف کرد و افزود که وی با این سخنان ظاهرا قصد اثرگذاری بر آن دسته از نمایندگان کنگره را داشت که در قبال درستی رویکرد تعامل با تهران تردید دارند.

رویترز افزود: پس از صحبت های نتانیاهو، یک دیپلمات ایرانی در پاسخ به سخنرانی «مضحک» وی گفت که نتانیاهو تلاش بیهوده ای را برای شستن دست های آلوده به خون خود در جنگ غزه به عمل آاورد.

وی ادامه داد که نتانیاهو به نادرست، جهان اسلام را با گروه تروریستی داعش برابر خواند و به ترویج ایران هراسی و اسلام هراسی مبادرت کرد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

مذاکرات پنهانی وجود ندارد

مذاکرات پنهانی وجود ندارد

مهم‌ترین عاملی که موجب عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد اتخاذ مواضع قاطعانه و محکم از سوی جمهوری اسلامی بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر