jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۰۸۵۳   ۰۲ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۰

هفته گذشته گفت‌وگو با جوانی به نام شروین را خواندید که متهم است در یک نزاع به هواداری از دوستش مرتکب قتل شده است. از شما پرسیده بودیم درباره این پرونده چه فکر می‌کنید؟ شروین و جوانانی مثل او چرا مرتکب قتل می‌شوند و ریشه‌های این رفتارشان در کجاست ؟ آیا آنها در صورت کسب رضایت اولیای دم می‌توانند زندگی سالمی در پیش بگیرند؟

خواننده‌ای با شماره 4946 ... 0930 نوشته است: شروین به قول خودش میوه پوست کندن را هم به سختی انجام می‌دهد. او فقط ترسیده بود. او آدم شری نبود و فقط در شرایط قرار گرفت و با خودش چاقو حمل کرد. او اگر به زندگی برگردد آدم موفقی می‌شود.

رضا ـ چ از تهران نیز نظر داده است: جوانانی مثل شروین وقتی با خود چاقو یا هر سلاح سردی را حمل می‌کنند، فکر می‌کنند با این کار جانشان ازهر سوء قصدی در امان است، اما وقتی مرتکب قتل می‌شوند تازه می‌فهمند چه اشتباه بزرگی مرتکب شده‌اند. بیشتر افرادی که درسنین نوجوانی ناخواسته مرتکب قتل می‌شوند بعد از این‌که از خانواده مقتول رضایت می‌گیرند، می‌توانند زندگی سالمی داشته باشند.

مرتضی صبوری از اسلامشهر نیز در پیامک ارسالی‌اش نوشته است: اولین اشتباه شروین این بود که چاقو در جیبش گذاشت. دومین اشتباهش رفیق‌بازی بود رفیق بازی زندگی شروین را تباه کرد رفیق‌بازی انسان را از زندگی و هدفش عقب می‌اندازد. رفیق،آدم را موقع مشکلات تنها می‌گذارد.خود شروین هم گفته نمی‌دانم دوستم کجاست.

یکی دیگر از مخاطبان با شماره 1503 ... 0930 نیز نوشته است: شروین به خاطر دوستش دست به قتل زد. این دوستان ناباب هستند که جوانان را به راه کج هدایت می‌کنند. امیدوارم اولیای دم یک بار دیگر زندگی را به شروین ببخشند شروین خیلی جوان است و می‌تواند به جامعه برگردد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر