jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۲۰۴۰۲   ۰۱ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۵:۳۴

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه در واکنش به حمله نظامی آمریکا به سوریه گفت: راه حل مبارزه با تروریسم در ماجراجویی های هالیوودی نیست.

واکنش ایران به حمله نظامی آمریکا به سوریه

حسین امیرعبداللهیان در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: اقدام آمریکا و چند کشور را ناقض حاکمیت ملی و حقوق بین الملل و مبنایی برای اقدامات جدید مداخله جویانه در منطقه می دانیم.

وی گفت: تکیه بر راه حل های مداخله جویانه قبلی ، خود از جمله عوامل رشد تروریسم فعلی است.

امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران حمله هوایی آمریکا به مناطقی از سوریه و ابعاد آن را با حساسیت و دقت دنبال می کند.

معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: از نگاه تهران هرگونه اقدام نظامی در جغرافیای سوریه بدون درخواست دولت این کشور و رعایت حقوق بین الملل، پذیرفتنی نیست زیرا مبارزه با تروریسم نمی تواند مبنایی برای نقض حاکمیت ملی کشورها باشد.

وی گفت: ما ضمن تاکید بر ضرورت مقابله مسئولانه ، شفاف و صادقانه کشورها با تروریسم بر رعایت قوانین و موازین شناخته شده بین المللی و حقوق ملت ها در این باره تاکید داریم.

امیرعبداللهیان اظهار داشت: تهران با توجه به پیامدهای این اقدام ، بررسی ها و مشورت های خود را با مقام های دمشق و دیگر طرف های منطقه ای و بین المللی از جمله سازمان ملل متحد فعالانه ادامه می دهد.

معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه همچنین گفت:جمهوری اسلامی ایران از توافق سیاسی میان رییس جمهور و معارضان یمن حمایت می کند

وی افزود: همه طرفهای سیاسی در یمن را به خویشتنداری ، آرامش ، پایبندی به توافق سیاسی و استمرار گفتگوهای ملی برای تکمیل روند سیاسی این کشور توصیه می کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها