jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۲۰۴۰۲   ۰۱ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۵:۳۴

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه در واکنش به حمله نظامی آمریکا به سوریه گفت: راه حل مبارزه با تروریسم در ماجراجویی های هالیوودی نیست.

واکنش ایران به حمله نظامی آمریکا به سوریه

حسین امیرعبداللهیان در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: اقدام آمریکا و چند کشور را ناقض حاکمیت ملی و حقوق بین الملل و مبنایی برای اقدامات جدید مداخله جویانه در منطقه می دانیم.

وی گفت: تکیه بر راه حل های مداخله جویانه قبلی ، خود از جمله عوامل رشد تروریسم فعلی است.

امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران حمله هوایی آمریکا به مناطقی از سوریه و ابعاد آن را با حساسیت و دقت دنبال می کند.

معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: از نگاه تهران هرگونه اقدام نظامی در جغرافیای سوریه بدون درخواست دولت این کشور و رعایت حقوق بین الملل، پذیرفتنی نیست زیرا مبارزه با تروریسم نمی تواند مبنایی برای نقض حاکمیت ملی کشورها باشد.

وی گفت: ما ضمن تاکید بر ضرورت مقابله مسئولانه ، شفاف و صادقانه کشورها با تروریسم بر رعایت قوانین و موازین شناخته شده بین المللی و حقوق ملت ها در این باره تاکید داریم.

امیرعبداللهیان اظهار داشت: تهران با توجه به پیامدهای این اقدام ، بررسی ها و مشورت های خود را با مقام های دمشق و دیگر طرف های منطقه ای و بین المللی از جمله سازمان ملل متحد فعالانه ادامه می دهد.

معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه همچنین گفت:جمهوری اسلامی ایران از توافق سیاسی میان رییس جمهور و معارضان یمن حمایت می کند

وی افزود: همه طرفهای سیاسی در یمن را به خویشتنداری ، آرامش ، پایبندی به توافق سیاسی و استمرار گفتگوهای ملی برای تکمیل روند سیاسی این کشور توصیه می کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها