jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۱۸۴۰۶   ۲۷ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا چند روز آینده دومین مرحله توزیع بسته امنیت غذایی اقشار آسیب‌پذیر انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی دیروز در مراسم گشایش نخستین شهرک آموزش و اشتغال صنعت پوشاک در اشتهارد افزود: سیاست رفاهی و حمایت از طبقات پایین اجتماعی بخشی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید است و در راستای مبارزه با فقر توزیع بسته‌های امنیت غذایی را در دستور کار خود قرار داده است.

وزیر کار از اشتغال به عنوان مهم‌ترین مساله حال کشور نام برد و با تاکید بر جلوگیری از تعطیلی بنگاه‌های تولیدی از هدایت 50 درصد تسهیلات به بخش تولید خبر داد.

ربیعی راه دستیابی به رفاه ماندگار و پایدار را در گذر از مسیر توسعه اشتغال دانست و افزود: رئیس‌جمهور صرف‌نظر از جلسات کمیسیون‌ها و شوراها، هفته‌ای دو روز برای پرداختن به مقوله اشتغال تشکیل جلسه می‌دهد، زیرا این مساله حائز اهمیت است.وی از فعال کردن موسسات کاریابی خبر داد و گفت: درصدد هستیم تا پس از شناسایی و آنالیز نیروهای کار و آموزش و توانمندسازی آنها از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برای دریافت تسهیلات به صندوق مهر امام رضا(ع) معرفی شوند که امیدواریم با تصویب مجلس، اعتبار5000 میلیارد تومانی پیش‌بینی شده اختصاص یافته و به منابع صندوق افزوده شود.وی جهت‌گیری اقتصادی دولت را دستیابی به رشد 7 درصدی ذکر کرد و گفت: طی پنج ماهه امسال از رشد منفی خارج شدیم و آمارها بیانگر رشد مطلوبی است.

ربیعی، در ادامه سخنان خود با بیان این‌که به دنبال وقف در کارآفرینی و کمک خیر در امر اشتغال و کارآفرینی هستیم، بر ضرورت فراهم کردن فضای رشد برای کارآفرینان و تربیت افراد کارآفرین تاکید کرد.

ربیعی، همچنین از ایجاد صندوق‌های اشتغال در استان‌ها با هدف کمک به جریان کارآفرینی و امنیت سرمایه‌گذاری خبر داد و تشکیل سازمان‌ها و کانون‌های کارآفرینی را یکی از برنامه‌های مهم وزارت کار ذکر کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها