jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۱۲۹۴۱ ۱۲ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۸:۱۰

یک دوقلوی دختر اهل ایالت تگزاس که هنگام تولد از ناحیه شکم به‌هم‌چسبیده بودند، اکنون در نوبت یک جراحی حساس برای جدا شدن هستند.

دوقلوهای به‌هم‌چسبیده در انتظار جدایی + عکس

این دو کودک در ماه آوریل سال جاری میلادی (2014) در ایالت تگزاس آمریکا متولد شدند. پدر و مادر این دوقلوی به‌هم‌چسبیده که در شهر «لاباک» این ایالت زندگی می‌کنند دارای یک فرزند پنج ساله نیز هستند. هم‌اکنون بیمارستان کودکان واقع در «هوستن» تگزاس آماده‌ عمل حساس جراحی برای جدا کردن این دوقلو است.

این دوقلوی دختر دارای کبد، دیافراگم،‌ پریکارد قلب و روده‌ مشترک هستند و درصورت جدا نشدن، سلامتی‌شان در خطر است.

هم اکنون این دوقلوها در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان کودکان تگزاس نگهداری می‌شوند و پزشکان منتظر رسیدن وزن مناسب این دو برای انجام جراحی هستند.

یکی از پزشکان این بیمارستان معتقد است که نتیجه عمل جراحی این دوقلو بسیار مثبت خواهد بود، چرا که محل چسبیدگی این دو، جراحی را راحت‌تر می‌کند و بیمارستان تیم بسیار خوبی را برای این عمل در اختیار دارد. مادر دوقلوها نیز گفته که به موفقیت عمل جراحی آنها امیدوار است.

پزشکان اعلام کرده‌اند که عمل جدایی این دوقلوی به‌هم‌چسبیده در هشت ماهگی آنها امکانپذیر خواهد بود.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر