jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۱۱۶۷۸   ۰۹ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۸:۵۴

با هدف کاهش اوج بار و هزینه مشترکان بزرگ

آیین‌نامه پیشنهادی تعرفه‌های برق تدوین شد

در راستای اجرایی کردن برنامه‌های پاسخ‌گویی بار و پروژه تنوع‌بخشی به تعرفه‌های مشترکان برق کشور، آیین‌نامه تکمیلی تعرفه‌های برق توسط سازمان بهره‌وری انرژی ایران (سابا) تدوین و پیشنهاد شد.

آیین‌نامه پیشنهادی تعرفه‌های برق تدوین شد

به‌گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، در راستای ضرورت اجرای برنامه‌های مدیریت بار در شبکه برق کشور و اجرایی کردن برنامه‌های پاسخ‌گویی بار، پروژه تنوع‌بخشی به تعرفه‌های مشترکان برق کشور که در سال 93 در سابا کلید خورد، به پیشنهاد آیین‌نامه تکمیلی تعرفه‌های جدید برق منجر شد.

مطابق این آیین‌نامه به شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق اجازه داده می‌شود که با هدف مشتری‌مداری، ایجاد انگیزه و جلب مشارکت مصرف‌کنندگان بزرگ برق در برنامه‌های مدیریت بار، افزون‌بر گزینه‌های موجود در آیین‌نامه کنونی تعرفه‌های برق، گزینه‌های جدیدی را به مشترکان موثر در برنامه‌های مدیریت بار پیشنهاد ارایه کنند که با انتخاب درست می‌تواند از یک سو موجب کاهش اوج بار شبکه برق و از سوی دیگر کاهش هزینه‌های برق این مشترکان شود.

این طرح در نشست هیات‌مدیره شرکت توانیر مطرح و مقرر شد این آیین‌نامه پس از ایجاد زیرساخت‌ های لازم ازجمله آموزش و آگاه‌سازی کارشناسان و مدیران صنعت برق، تهیه نرم‌افزارهای موردنیاز و تدوین نظام‌نامه اجرایی، از ابتدای سال 1394 به اجرا گذاشته شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها