jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۱۱۴۱۳   ۰۹ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

وزیر نفت درباره ادعای یک ایرانی خارج‌نشین درخصوص پرداخت و تضمین بدهی‌های بابک زنجانی، گفت: ادعای یک خارجی برای تسویه بدهی بابک زنجانی دروغ بود و این حرفی است که وی و همراهانش مطرح کردند.

به گزارش خانه ملت، بیژن زنگنه درباره کیفیت بنزین‌های وارداتی نیز افزود: هم‌اکنون بنزینی که وارد کشور می‌شود با کیفیت یورو ٤ است و بازرس شخص ثالث و امور بین‌الملل نفت بر آن نظارت می‌کند و بدون نظارت آنها محموله‌ای از مبدا بارگیری نمی‌شود، در صورتی که غیر از این باشد خلاف است.

وی با تاکید بر این‌که بنزین وارداتی در شهرهای بزرگی که حساسیت بیشتری به آلودگی دارند مصرف خواهد شد، گفت: با راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس از نیمه سال آینده، روزانه ١٢ میلیون لیتر بنزین با کیفیت یورو 5 تولید می‌شود.

وی در خصوص راه‌اندازی سوآپ اظهار کرد: آنچه در راه‌اندازی سوآپ مهم به نظر می‌رسد، این است که اگر فعال شدن چرخه سوآپ به نفع کلان کشور است در بلندمدت ایجاب می‌کند که سوآپ راه‌اندازی شود.

وزیر نفت در این باره که در گذشته انتقاد زیادی به انجام سوآپ با قیمت پایین مطرح بوده است، افزود: به دلیل رقم نباید سوآپ را متوقف کرد، اگر دو سنت هم باشد نباید از آن بگذریم.

زنگنه درخصوص قرارداد گازی ایران با عمان نیز تصریح کرد: مذاکرات گازی با عمان به پایان رسیده است و براساس توافق‌های انجام شده در آینده روزانه ٢٠ میلیون مترمکعب گاز به این کشور صادر خواهیم کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر