121 هزار جلد کتاب تازه در فهرست خرید قرار گرفت

بی‌سابقه‌ترین خرید ارشاد از ناشران

هیات انتخاب و خرید کتاب با انتخاب 561 عنوان کتاب تازه از ناشران سراسر کشور جهت خرید در شمارگان بی‌سابقه 121 هزار نسخه موافقت کرد.
کد خبر: ۷۰۸۵۶۷
بی‌سابقه‌ترین خرید ارشاد از ناشران

هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز شنبه اول شهریور مصوبه جلسه دو هفته پیش خود را منتشر کرد که بر اساس آن، این هیات با انتخاب 561 عنوان کتاب دیگر در شمارگان 121 هزار نسخه جهت خرید از ناشران سراسر کشور، موافقت کرده است.

این بی‌سابقه‌ترین خرید کتاب وزارت ارشاد از ناشران کشور بوده است. خرید اخیر در حالی صورت می‌گیرد که سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد اخیراً با افزایش اعتبار خرید کتاب از ناشران به میزان بیش از 300 درصد (از 800 میلیون تومان در سال 92 به 3 میلیارد تومان در سال 93) موافقت کرده است.

در این جلسه که پانصد و نوزدهمین جلسه هیات انتخاب و خرید کتاب به شمار می‌رود، همچنین مصوب شد که اعتبار کتب انتخاب شده برای خرید، 30 آبان 1393 باشد به این معنی که ناشران الزاماً می‌بایست تا این تاریخ نسبت به ارائه کتب مصوب به هیات مزبور اقدام کنند و در غیر این صورت، خرید آنها منتفی خواهد شد.

نکته قابل ذکر در فهرست منتشر شده از کتب مصوب برای خرید، شمارگان بالای آنهاست؛ در این فهرست عناوین مختلفی به چشم می‌خورند که با انتخاب 500 و حتی 600 نسخه از آنها موافقت شده است.

فهرست کتاب‌های جدید مصوب از سوی هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را منتشر شده را می توانید از اینجا ملاحظه کنید.

بر اساس این گزارش، در جلسات هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی علی‌اصغر محمدخانی، حمیدرضا ارباب سلیمانی، محمدکاظم شمس، محمدعلی مهدوی‌راد، علی شجاعی‌صائین، علی‌اصغر سیدآبادی، مصطفی امیدی و علی اوجبی حضور دارند.(مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها