jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۷۳۸۵   ۲۸ تير ۱۳۹۳  |  ۲۲:۳۸

بنا به اعلام یونیسف بیش از 900 هزار ساکن غزه به آب سالم دسترسی ندارند

آتش صهیونیست‌ها از زمین و آسمان بر سر غزه

هم اکنون 12 روزی می‌شود که کودکان غزه با صدای مهیب موشک‌های اسرائیلی یا از خواب بیدار شده و یا در همان وضع، به خوابی ابدی فرومی‌روند. اگر تا روز پنجشنبه تنها جنگنده‌های اسرائیلی به سفیران مرگ شهروندان بی‌گناه غزه تبدیل شده بودند، از آن روز به بعد نیروهای زمینی ارتش این رژیم نیز حملات خود را علیه مردم این شهر آغاز کرده‌اند.

در حالی که مسئولان رژیم صهیونیستی هدف از این حملات را مقابله با موشک‌های مقاومت اعلام کرده‌اند، اما آمار تازه در مورد شهدای این حملات موضوع دیگری را روایت می‌کند. بنا به گزارش‌های مختلف، تا عصر روز گذشته نزدیک به 337 نفر در این حملات شهید شده‌اند که 72 نفر از آنها را کودکان زیر 12 سال تشکیل می‌دهد.

این حملات طی 48 ساعت گذشته شدت بیشتری به خود گرفته و فجایع دیگری در مناطق غزه را رقم زده است. پس از آن‌که هفته گذشته 18 نفر از اعضای خانواده ابراهیم بطش (رئیس‌پلیس غزه) در اثر این حملات به شهادت رسیدند، چنین اتفاقی این بار برای خانواده ابوجراد افتاد. آن گونه که منابع خبری گزارش داده‌اند، اصابت موشک‌های اسرائیلی به خانه ابوجراد در بیت لاهیا شهادت هشت عضو این خانواده متشکل از مادربزرگ، مادر، پدر و پنج فرزند را رقم زد. در عملیات دیگری در شهر غزه نیز سه برادر خردسال از یک خانواده که به ترتیب پنج، شش و هفت سال داشتند، به شهادت رسیدند.

در کنار این جنایات، باید به مشکلاتی اشاره کرد که مردم عادی غزه این روزها با آن مواجهند. یکی از این مشکلات، خبری بود که یونیسف روز گذشته اعلام کرد.

بنا به گزارش یونیسف، به دلیل ادامه حملات ارتش رژیم صهیونیستی و تخریب بخشی از زیرساخت‌ها در نوار غزه، 900 هزار فلسطینی در این منطقه به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند.

این در حالی است که شرق خان یونس روز گذشته شاهد درگیری شدید نیروهای زمینی رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت بود. در همین زمینه، منابع امنیتی در فلسطین از انهدام یک دستگاه تانک و یک دستگاه بولدوزر ارتش رژیم صهیونیستی در شرق خان یونس خبر دادند. همچنین طی درگیری‌ها در نزدیکی شهرک صهیونیست نشین عین الثالثه یک افسر صهیونیست هدف تیراندازی نیروهای مقاومت قرار گرفت و بشدت زخمی شد.

وضع یک سرباز رژیم صهیونیستی نیز که در شرق غزه هدف حمله قرار گرفته بود وخیم گزارش شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر