jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۹۷۲۹۰   ۲۸ تير ۱۳۹۳  |  ۱۸:۳۷

سرلشکر قاسم عطا سخنگوی فرماندهی کل قوای عراق از حمله گسترده ارتش این کشور به تروریست های از چهار محور به منطقه کرمه در حومه فلوجه خبر داد.

حمله گسترده نیروهای عراقی به داعشی ها در فلوجه

به گزارش واحد مرکزی خبراز بغداد، منطقه کرمه بیش از یک ماه شاهد درگیرهای میان نیروهای نظامی ومردمی عراق وترویست ها تفکیری است.

خبر دیگر اینکه روستا نوفل شهر بعقوبه در استان دیاله از وجود ترویست ها پاکسازی شد و 13 تروریست در درگیرهای این منطقه کشته و 5 ترویست دستگیر شدند. مسوول گردان بمب گذاری تروریست ها در شمال شرق بعقوبه هم کشته شد .

بالگردهای عراقی تجمع تروریست ها را در منطقه سلیک موصل را هدف قرار دادند. در این حمله حداقل سی تروریست از جمله یکی از سرکردهای داعش کشته شدند و چند خودروهای آنها منهدم شد.

دست کم سیزده عراقی امروز در انفجار چهار خودروی بمب گذاری شده در بغداد کشته و ۴۷ نفر زخمی شدند.

این خودروها در چهار منطقه کاظمین، البیاع، ابودشیر و حی الجهاد منفجر شدند.

قوی ترین این انفجارها در دو منطقه ابو دشیر و منیدان عدن کاظمین روی داد و منابع بیمارستانی حال برخی از مجروحان را وخیم اعلام کردند .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر