jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۶۰۲۲   ۲۳ تير ۱۳۹۳  |  ۲۲:۲۸

یکی از قاچاقچیان اشیای عتیقه در عملیات ویژه ماموران پلیس آگاهی استان اصفهان دستگیر و در بازرسی از منزل وی 11 شیء باارزش تاریخی کشف شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در این باره گفت: در پی گزارشی مبنی بر این‌که یکی از افراد سودجو در زمینه خرید و فروش اشیای باارزش تاریخی فعالیت می‌کند، موضوع در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

سرهنگ ستار خسروی افزود: کارآگاهان پس از تحقیقات و اطمینان از درستی موضوع با هماهنگی قضایی وارد منزل متهم شده و در بازرسی از محل 11 قلم اشیا شامل، یک قبضه خنجر قدیمی، یک عدد کوزه سفالی، یک عدد چپق، سه عدد سکه، دو جلد قرآن کریم، یک عدد جاسیگاری و دو عدد انگشتر را کشف کردند.

وی با بیان این‌که طبق اظهارنظر کارشناسان میراث فرهنگی تمامی اشیای کشف شده دارای ارزش تاریخی هستند، عنوان کرد: برخی از این اشیا از جمله یک عدد سکه نقره‌ای متعلق به دوره ایلخانی است.

سرهنگ خسروی خاطرنشان کرد: در این عملیات متهم که مردی بیست و هشت ساله و از قاچاقچیان حرفه‌ای اشیای عتیقه بود، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر