jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۹۵۷۸۲   ۲۳ تير ۱۳۹۳  |  ۱۳:۳۹

در هفته ای گذشته اخباری مبنی بر مطرح شدن طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی در راهروهای مجلس شنیده شد، اما چنان که پیداست اعضای کمیسیون عمران به عنوان کمیسیون تخصصی که بر کار وزارت راه و شهرسازی نظارت دارد، با بحث استیضاح وزیر راه موافق نیستند.

وزیر راه تعاملش را با مجلس بیشتر کند

محمد دامادی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به برخی بحث هایی که درباره استیضاح وزیر راه و شهرسازی مطرح شده است، اشاره کرد و افزود: با استیضاح وزیر راه و شهرسازی موافق نیست.

وی با تاکید بر این که عباس آخوندی تازه کارش را در وزارت راه و شهرسازی آغاز کرده است، گفت: باید برای ادامه کارشان زمان بدهیم. به عقیده من این که بلافاصله دست به جراحی بزنیم درست نیست البته احتمالاً استیضاح کنندگان دلایل خودشان را دارند.

دامادی پاسخ به این سوال که با توجه به بودجه ای که در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار داشته، عملکرد وزیر راه و شهرسازی را چطور ارزیابی می کنید؟ گفت: ما از وزیر راه و شهرسازی انتظار داریم!. ما انتظار داریم ایشان فعالیتش و تعاملی بیشتر با مجلس داشته باشند. همه موضوعات مسکن مهر و مسکن اجتماعی نیست و حوزه راه نیز از موضوعات مهم است و برخی از معاونت ها و بعضی قسمت ها نیز از ضعف مدیریتی رنج می برد.

نماینده ساری در مجلس افزود: با این وجود من با استیضاح موافق نیستم. اما طرح سوال و تذکر راه هایی است که نمایندگان می توانند از آن استفاده کنند.(پورت پرس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر