jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۹۵۳۸۵   ۲۲ تير ۱۳۹۳  |  ۱۷:۱۹

مدیر کل اداره آموزش های شهروندی شهرداری تهران گفت: برای کمک به بهبود وضعیت شهر تهران بر اساس توافق با آموزش و پرورش قرار است برای مقاطع مختلف تحصیلی کتب آموزشی در حوزه آموزش های شهروندی تالیف گردد.

کتب آموزشی در حوزه آموزش شهروندی تالیف می شود

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی مرکز علمی کاربردی آموزش های شهروندی، جلسه هم اندیشی اساتید مرکز علمی کاربردی آموزش های شهروندی شهرداری تهران با حضور مسئولان و اساتید این مرکز، مدیر کل اداره آموزش های شهروندی شهرداری تهران، مدیران و کارشناسان ارشد معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران، رییس منطقه ای آیسکو، شورای معاونین موسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران و روسای مراکز علمی کاربردی 8 گانه شهرداری تهران مصادف با شب ولادت امام حسن مجتبی (ع) از ساعت 18:30 در سالن سعدی برج میلاد برگزار گردید.

در این نشست مهندس ابوالفضل رفیع مدیر کل اداره آموزش های شهروندی شهرداری تهران گفت: جمع بندی ما نشان می دهد ما در شهر تهران نیازمند آموزش های موثرتری هستیم که در این راستا مرکز علمی کاربردی آموزش های شهروندی مانند یک مرجع به ما کمک می کند کارهای فکری و پژوهشی مناسبتری در حوزه آموزش های شهروندی انجام دهیم و آموزش را بعنوان امری جدی برای ارتقا کیفیت زیست شهری داشته باشیم.

وی با بیان اهمیت و جایگاه آموزش شهروندی در مقاطع مختلف تحصیلی افزود: برای کمک به بهبود وضعیت شهر تهران بر اساس توافق با آموزش و پرورش قرار است برای مقاطع مختلف تحصیلی کتب آموزشی در حوزه آموزش های شهروندی تالیف گردد که به عنوان دروس فوق برنامه یا اختیاری در مدارس ما تدریس شود.

رفیع گفت: کارشناسان این امر به این نتیجه رسیده اند که رفع معضلات فعلی شهر تهران در حوزه محیط زیست، ترافیک و بحران های شهری راه حل فرهنگی است و راه حل فرهنگی باید منجر به ارتقا آگاهی شهروندان، متحول شدن باورها و رفتارهای معقول تر در سطح شهر شود که طبیعتاً این رفتارهای معقول تر منجر به کاهش هزینه های جاری نگهداری شهر و رهایی از معضلاتی که سلامتی شهروندان ما را به مخاطره انداخته خواهد شد.

در ادامه دکتر غلامرضا کریمی رییس مرکز علمی کاربردی شهرداری تهران ضمن بیان گزارش کاملی از روند آموزش در این مرکز دانشگاهی از بدو تاسیس تاکنون گفت: از آنجا که بحث مدیریت محله حد واسط بین شهروندان و مدیریت شهری است تلاش شده به نیازهای این شاخه آموزشی بیشتر اکتفا کنیم.

وی افزود: این مرکز با اخذ مجوز دوره پودمانی توانمندسازی ساختارهای مدیریت محله فعالیت خود را در 14 منطقه شروع کرده است.

رییس مرکز علمی کاربردی شهرداری تهران با بیان استقبال متقاضیان از دوره های پودمانی برگزار شده، گفت: ما بعد از توافق با دانشگاه جامع بدنبال ایجاد ظرفیت لازم هستیم تا دانشپذیران دوره های پودمانی بعد از گذراندن چند دوره، از طرف دانشگاه جامع جهت اخذ مدرک فوق دیپلم به سازمان سنجش معرفی شوند.

کریمی افزود: این کار محدودیت زمانی ندارد و با ساختارهای محله نیز سازگار است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها