jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۶۹۴۴۴۰   ۲۰ تير ۱۳۹۳  |  ۱۱:۵۱

در ادامه رایزنی های ایران و ۱+۵ وندی شرمن رییس هیات مذاکره کننده آمریکا با محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در هتل کوبورگ وین دیدار کرد.

سفر وزرای خارجه ایران و ۱+۵ به ژنو

به گزارش واحد مرکزی خبر از وین, دیدار صورت گرفته پس از دیدار سه جانبه عراقچی، شرمن و روانچی در وین صورت گرفت.

دیدار عراقچی و روانچی با نماینده آلمان در مذاکرات هسته ای و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا عصرپنجشنبه در هتل کوبورگ وین برگزار شد.

مایکل مان سخنگوی کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد اشتون از وزرای خارجه کشورهای عضو گروه 1+5 دعوت کرده است تا روز یکشنبه در نشستی در وین برای گفتگو درباره روند مذاکرات بر سر برنامه هسته‌ای ایران شرکت کنند.

در عین حال، روسیه روز پنج شنبه گفت «نشانه‌های آشکاری از پیشرفت» وجود دارد اما فرانسه مذاکرات را «دشوار» خوانده است.

مذاکرات هسته ای وین 6 از روز چهارشنبه 11 تیرماه (دوم جولای ) با ورود هیات مذاکره کننده ایران به وین آغاز شده و قرار است به صورت مستمر تا 29 تیرماه پایان مهلت تعیین شده در توافق ژنو برای دستیابی به توافق جامع هسته ای ادامه داشته باشد. دراین دور از مذاکرات رایزنی های دوجانبه و سه جانبه با حضور معاونان و کارشناسان هیات های مذاکره کننده در هتل کوبورک با دستور کار نگارش پیش نویس متن توافق جامع هسته ای آغاز شده وهمچنان ادامه دارد .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پنهان‌ کاری خرابکاری‌ های اقتصادی

پنهان‌ کاری خرابکاری‌ های اقتصادی

فایل صوتی بیش از سه‌ساعته منتشر شده از مصاحبه دکتر ظریف دو وجه دارد که عمدتا پرداختن به وجه نخست آن موجب غفلت از وجه دوم شده، در حالی که وجه دوم این ماجرا مهم‌تر است.

دیپلماسی انقلابی

دیپلماسی انقلابی

در صحبت‌های رهبر معظم انقلاب چند نکته محوری وجود داشت؛ یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشت این است که سیاست‌های‌کلان کشور را شورای امنیت ملی تصویب می‌کند و وزارت‌خارجه هم مجری این سیاست‌هاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر