وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: تیم مذاکره کننده اجازه نخواهد داد به حقوق مردم ایران دست اندازی شود.
کد خبر: ۶۹۳۶۸۶
اجازه نمی‌دهیم به حقوق مردم ایران دست اندازی شود

محمد جواد ظریف در گفت‌وگو با واحد مرکزی خبر در وین گفت: بحث در مورد همه موضوعات ادامه دارد و همانطور که رهبر معظم انقلاب با محبت و لطف همیشگی شان مطرح کردند تیم مذاکره کننده با عنایت به حقوق مردم اجازه نخواهد داد که در مورد حقوق مردم ایران دست اندازی صورت بگیرد.

وی گفت: در مورد همه این مسائل تلاش می‌کنیم، راه حل‌هایی را پیدا بکنیم که هم دسترسی ما به آخرین فن‌آوری‌های روز دنیا تامین شود و هم، محدودیت‌هایی که برای مردم ایران از نظر اقتصادی، بوسیله تحریم‌ها ایجاد شده است رفع بشود. هم راه برای همکاری‌ها در حوزه فن آوری هسته‌ای فراهم شود که امکان افزایش دانش فنی ما باشد، هم دستاوردهایی که ما داشتیم در این حوزه‌های مهم از این دستاوردها حراست شود.

ظریف گفت: اینها مبانی ای است که ما براساس آن مذاکره می‌کنیم و امیدواریم که با استقامت و پایداری روی حرفمان با ارائه نظر منطقی و با بیان دقیق و همانطور که در فرمایشات رهبر معظم انقلاب هم مشاهده کردیم، بتوانیم دنیا را قانع کنیم که باید بپذیرند که با یک برنامه هسته‌ای کاملا صلح ‌آمیز زندگی کنند.

وزیرامور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: این آمادگی را داریم که نشان دهیم این برنامه ما کاملا صلح آمیز است به خاطر این‌که جمهوری اسلامی همانطور که بارها در بالاترین سطوح گفته شده نه به سلاح هسته‌ای به عنوان یک ابزار تامین امنیت اعتقادی دارد و نه معتقد است که سلاح هسته‌ای می‌تواند امنیت را تامین بکند و نه اعتقاد دارد که استفاده از این ابزار مشروعیتی دارد.

ظریف گفت: معتقدیم که در واقع کل دنیا به سمت عاری شدن جهان از سلاح هسته‌ای پیش برود و ما هم همواره در این مسیر پیشقدم هستیم.

وزیرامور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پیش بینی از آینده مذاکرات گفت: امیدواریم که در صورتی که طرف مقابل آمادگی داشته باشد این واقعیات را ببیند، حرف‌های ما را جدی توجه بکند و بپذیرد که مردم ایران هیچگاه در مقابل فشار، عقب نشینی نکردند، بهترین راه برای گفت وگو با مردم ایران راه تکریم و احترام و تلاش برای رسیدن به فهم متقابل است اگر به این نتیجه برسند که ما امیدواریم اینکار در همین چند روزه تبلور پیدا بکند، رسیدن به راه حل ممکن است.

ظریف گفت: البته ما برای ر سیدن به راه حل به هر قیمتی امادگی نداریم، ما روی حقوق مان ایستادگی می‌کنیم اما واقعا تلاش هم می‌کنیم که یک راه حل قابل قبول و متین، منطقی و دراز مدت و پایدار پبدا بکنیم، به خاطر اینکه دنیا به این واقعیت برسد که راه حلی که تحمیلی باشد راه حل نیست و اگر برای یک مدت کوتاهی هم بتوانند از یک راه حل تحمیلی استفاده کنند این راه حل هیچ گاه پایدار نخواهد بود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها