jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۹۲۲۹۷   ۱۴ تير ۱۳۹۳  |  ۱۹:۵۰

یک متخصص طب فیزیکی گفت: اگر درد کمر ناشی از ضربه و کشیدگی عضلانی در ناحیه کمر و پاها باشد با تزریق داروهای کورتونی رفع می‌شود. در صورت تداوم درد، علت درد باید مورد ریشه‌یابی تخصصی قرار بگیرد.

دکتر بهروز توانا در گفت‌و‌گو با جام‌جم با اشاره به این که داروهای کورتونی فقط در رفع ضایعات التهابی عضلات موثر است، افزود: حتی تزریق کورتون با تشخیص پزشک می‌تواند در کاهش درد ناشی از ضایعات دیسک موثر باشد، اما در دیگر موارد از جمله تنگی کانال نخاع تزریق این نوع داروها تاثیری در کاهش کمردرد ناشی از عارضه تنگی مجرای نخاعی نداشته و نیاز به درمان‌های دیگر وجود دارد. عارضه تنگی مجرای نخاعی به دلیل وارد کردن فشار بر عصب‌های ستون فقرات موجب ایجاد درد می‌شود.

وی تاکید کرد: شل‌کننده‌ها نیز داروهایی است که فقط در موارد گرفتگی عضلانی می‌تواند از انقباض و درد عضلانی ناشی از آن بکاهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر