jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۸۸۹۶۳   ۰۶ تير ۱۳۹۳  |  ۱۵:۰۵

نماینده آیت الله سیستانی مرجع عالی شیعیان عراق با تاکید بر ضرورت توافق ملی بدون فوت وقت درباره طرح تجزیه عراق و دست داشتن صهیونیست ها در این موضوع، هشدار داد.

هشدار آیت الله سیستانی درباره تجزیه عراق

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، شیخ عبدالمهدی الکربلایی نماینده آیت الله علی سیستانی و خطیب امروز جمعه کربلای معلی گفت: در سایه شرایط موجود عراق و اوضاعی که این کشور عزیز و مردمش با آن روبرو هستند، باید درباره طرح های پنهان برای تجزیه عراق و تقسیم این کشور هشدار بدهم... ما می شنویم که رییس رژیم صهیونیستی هم این طرح را پنهان نمی کند.

وی افزود:بحران هر چه قدر بزرگ باشد، مردم از آن بزرگترند و ما ملت عراق را دیده ایم که در تاریخ طولانی خود از بحران های زیادی عبور کرده است، بنابراین برخی نباید به نام حل بحران در اندیشه تجزیه باشند.

کربلایی ادامه داد: راه حل در حفظ وحدت عراق و تمامی ارکان آن است و اگر نیت ها خالص باشد می توان در این راه توافق کرد.

وی گفت: پارلمان عراق باید فورا اولین جلسه خود را تشکیل دهد.

نماینده مرجعیت عالی شیعیان عراق تصریح کرد: طرحی از مدت ها پیش با هدف تجزیه عراق و تقسیم آن در جریان است که باید در این باره هشیار باشیم و از هدر دادن وقت پرهیز کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها