متخصص بی‌هوشی با جان 23 بیمار بازی کرده است

عاقبت پیامک‌بازی هنگام عمل جراحی

یک متخصص بی‌هوشی آمریکایی متهم است جان حداقل 23 بیمار تحت عمل جراحی را با پیامک‌بازی حین جراحی به خطر انداخته است. دکتر آرتور زیلبرستین چهل و هشت ساله به ارسال حدود 250 پیامک با محتوای غیراخلاقی، هنگام انجام وظیفه در اتاق عمل متهم شده است. دادستان کل در این‌باره گفته است این پزشک علاوه بر قانون‌شکنی خطرناک، به تجویز دارو خارج از حوزه اختیار خود نیز پرداخته است.
کد خبر: ۶۸۸۴۵۴

پروانه کار این پزشک که در ایالت واشنگتن آمریکا مشغول به کار بود، به حالت تعلیق درآمده است. او علاوه بر تخطی از انجام وظیفه به اتهامات دیگری مانند رابطه غیراخلاقی با بیمار و ارسال پیامک و عکس‌های ناشایست برای بیماران زن نیز متهم شده است.

کمیسیون کنترل کیفیت پزشکی گفته است، این پزشک متخصص در حد فاصل آوریل تا آگوست سال 2013، پیامک‌های زیادی با محتوای جنسی از اتاق جراحی به بیرون ارسال کرده است. او متخصص بی‌هوشی در جراحی‌های بسیار سخت مانند جراحی قلب و مغز بود.

دادستان گفت: عملکرد این پزشک بعد از آن بررسی شد که دو نفر از بیماران از او شکایت کردند، اما هویت شکایت‌کنندگان و جزئیات دادخواهی بسیار محرمانه است. آنچه در این پرونده بیشتر مورد توجه قرار گرفته، ارسال پیامک‌های متعدد حین جراحی یک کودک است. در همین حال جزئیات تعداد و محتوای کلی پیامک‌های ارسالی در تاریخ‌های مختلف و حین عمل‌های جراحی از سوی دادستان منتشر شده است. به گفته دادستان، حداقل
241 پیام حین اعمال جراحی که این پزشک در آن متخصص بی‌هوشی بوده، فرستاده شده است. او همچنین ظرف مدت دو سال 2250 قرص اعصاب برای بیمارانی که تحت درمان او نبودند، تجویز کرده است. دکتر زیلبرستین 20 روز مهلت دارد به اتهامات وارد شده به خود پاسخ دهد و تا آن زمان اجازه هیچ‌گونه فعالیت پزشکی ندارد.

دادستان تاکید کرده باوجود خطای بزرگ این پزشک، خوشبختانه به هیچ‌یک از بیماران آسیبی نرسیده است. اگر این ادعاها ثابت شود، این پزشک برای همیشه از هرگونه فعالیت پزشکی، محروم خواهد شد.

دکتر زیلبرستین تاکنون اظهارنظر رسمی نکرده و به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ نداده است. وکیل‌مدافع او نیز پرسش‌ها را بی‌پاسخ گذاشته است.

دکتر زیلبرستین یکی از متخصصان بی‌هوشی مشهور در سیاتل است و افشای این رسوایی واکنش‌های زیادی را در سطح جامعه پزشکی سیاتل برانگیخته است.

منبع: اچ.ال.ان

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها