jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۸۵۴۵۸   ۲۷ خرداد ۱۳۹۳  |  ۲۲:۵۱

نخست وزیر عراق ضمن اعلام اینکه متعهد است مردم را در جریان واقعیت های اشغال موصل به د ست داعش قرار د هد، چند مسئول امنیتی-نظامی عراق را در این ارتباط برکنار کرد.

نوری المالکی چند مسئول امنیتی را برکنار کرد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از السومریه نیوز، المالکی در بیانیه ای با استناد به اختیارات خود از برکناری و محاکمه قریب الوقوع این افسران امنیتی به اتهام کوتاهی در انجام تکلیف ملی خود خبر داد.

نام سرتیپ مهدی الغراوی و معاون او عبدالرحمن الحنظل، سرهنگ حسن عبدالرزاق رییس ستاد وی و سرهنگ هدایت عبدالکریم فرمانده تیپ سوم پیاده در فهرست برکنار شدگان وجود دارد و این افسران به دادگاه نظامی معرفی شدند.

نخست وزیر عراق افزود: در آینده تعداد دیگری از افسران مقصر در این پرونده برکنار و به دادگاه نظامی معرفی می شوند.

در همین ارتباط، تلویزیون رسمی عراق اعلام کرد که نوری المالکی بیانیه مهمی را در خصوص تحولات امنیتی عراق برای اطلاع مردم این کشور صادر خواهد کرد.

مترجم: جواد ارشادی / جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها