jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۸۴۵۶۸   ۲۶ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۰:۰۳

تونی بلر نخست وزیر اسبق انگلیس در گفتگوی اختصاصی با بی بی سی گفت مشکلی که اکنون در عراق و سوریه وجود دارد در صورت بی توجهی ، در خاک کشورهای غربی دامنگیر مردم آن خواهد شد .

بلر: مشکل عراق و سوریه دامنگیرمان خواهد شد

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از بی بی سی، بلر درباره اوضاع در عراق گفت بسیار مهم است که اهمیت اوضاع را درک کنیم و اقدامی صورت دهیم .

وی افزود: باید اطمینان حاصل کنیم که سیاستهای ما در قبال سوریه هم که شخص من و دیگران نیز آن را خواستاریم، تغییر کند و دریابیم که اگر با موضوع سوریه درست برخورد نشود، مشکل فقط به سوریه و منطقه محدود نمی شود بلکه این مشکل باز می گردد و ما را به صورت مستقیم در کشورهای خودمان هدف قرار می دهد .

بلر درباره تاثیر روی کار آمدن دولت داعش روی غرب گفت این یک فاجعه به تمام معناست که نباید روی دهد . نخست وزیر اسبق انگلیس البته دولت نوری مالکی را در بروز بحران فعلی متهم کرد اما گفت رویدادهای کلی منطقه را نیز باید درک کنیم .

بلر گفت: اگر با دستگاه های امنیتی در فرانسه، آلمان و انگلیس صحبت کنید می گویند این بزرگترین نگرانی آنان است، اینکه شهروندان خودمان که جهادی هستند از سوریه بازگردند . بلر افزود مساله مهم این است که ما باید وارد این مساله بشویم و اگرنه ، پیامدهای این امر گریبانگیر خودمان خواهد شد .

بلر البته منظورش از ورود به بحران سوریه و عراق را سرنگونی سریع دولتهای این کشورها برشمرد و گفت مثلا ضرورت ندارد حتما نیروی نظامی در آنجا پیاده کنیم ، بلکه می توان طریق نیروی هوایی اقدام کرد مانند آنچه در لیبی انجام دادیم .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بنده
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۶
این به اصطلاح سیاستمدار و همه همپالگیهایش فكر می كند كه خون مردم انگلیس و اروپا و آمریكا از مردمان مسلمان سوریه و عراق رنگین تر است! اگر در كشور های اسلامی همه روزه صدها مسلمان قربانی مطامع جهانخوارانه آقایان قرار گرفته و جان و مال و ناموسشان دسخوش مشتی مزدور فریب خورده قاتل كه توسط همین شیاطین بزرگ بوجود آمده و ارتزاق می كنند از بین رود، بزعم آنها هیچ اشكالی ندارد ، اما حال كه دیگر مزدورانشان جائی برای كشت و كشتار و تخریب ندارند و لاجرم باید به سرزمین هایشان برگردند، نگران شده و چنین واكنش نشان می دهند، ولی باید بدانند كه هركه باد بكارد باید روزی طوفان درو كند!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها