jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۸۳۷۶۱   ۲۴ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۴:۰۸

مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی از افزایش توان عملیاتی صادرات روزانه نفت ایران به 6 میلیون بشکه در روز خبر داد و اعلام کرد: مشتریان خارجی از کیفیت نفت صادراتی ایران رضایت کامل دارد.

توان صادرات نفت 6 میلیون بشکه شد

سید پیروز موسوی درباره آخرین وضعیت صادرات نفت ایران از پایانه‌های نفتی در خلیج فارس، گفت: رکورد ورود نفت تولیدی شرکت های بهره برداری نفتی به پایانه خارک شکسته شده است.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با تاکید بر اینکه این رکورد نفتی در طول 27 ماه گذشته تاکنون به ثبت رسیده است، تصریح کرد: بر این اساس اقداماتی به منظور جلوگیری از سر ریز شدن نفت در مخازن در دستور کار قرار گرفته است.

این مقام مسئول اظهار داشت: به تناسب مذاکرات هسته‌ای و بین‌المللی ایران و کشورهای 1+5 هم اکنون تدابیر لازم برای افزایش توان صادرات نفت ایران همچون تامین و نوسازی باراندازهای نفتی ایران به سرعت در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی کیفیت و کمیت نفت خام ایران از سوی همه مشتریان خارجی مورد تائید قرار گرفته است، بیان کرد: هم اکنون توان پذیرش همزمان پنج کشتی نفتکش در پایانه خارک به عنوان بزرگترین ترمینال نفتی ایران در خلیج فارس وجود دارد.

موسوی همچنین از افزایش توان عملیاتی صادرات نفت خام ایران به 6 میلیون بشکه در روز خبر داد و افزود: در کنار نفتکش های ایرانی، نفتکش های ژاپنی هم به صورت منظم در پایانه‌های نفتی ایران در خلیج فارس پهلوگیری و بارگیری نفت می‌کنند.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران خاطرنشان کرد: نفتکش‌های ژاپنی به صورت منظم نفت ایران را بر اساس قراردادهای فی مابین دو کشور جابه جا می‌کنند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

اعتمادی که خاموش شد

اعتمادی که خاموش شد

«علت اعتماد مردم این است که می‌بینند برق‌شان در شرایط تحریم و در تابستان قطع نمی‌شود و وزارت نیرویی دارند که در طول هشت سال، ۲۰هزار مگاوات برق جدید برای کشور تولید کرده و می‌کند. برای این‌که می‌دانند آب‌شان در شرایط سخت کرونایی قطع نمی‌شود و در طول هفت سال گذشته ۴۳سد ملی افتتاح شده و تا پایان این دولت بیش از ۱۰۰سد دیگر نیز افتتاح خواهد شد.»

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر