jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۸۳۷۶۱   ۲۴ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۴:۰۸

مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی از افزایش توان عملیاتی صادرات روزانه نفت ایران به 6 میلیون بشکه در روز خبر داد و اعلام کرد: مشتریان خارجی از کیفیت نفت صادراتی ایران رضایت کامل دارد.

توان صادرات نفت 6 میلیون بشکه شد

سید پیروز موسوی درباره آخرین وضعیت صادرات نفت ایران از پایانه‌های نفتی در خلیج فارس، گفت: رکورد ورود نفت تولیدی شرکت های بهره برداری نفتی به پایانه خارک شکسته شده است.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با تاکید بر اینکه این رکورد نفتی در طول 27 ماه گذشته تاکنون به ثبت رسیده است، تصریح کرد: بر این اساس اقداماتی به منظور جلوگیری از سر ریز شدن نفت در مخازن در دستور کار قرار گرفته است.

این مقام مسئول اظهار داشت: به تناسب مذاکرات هسته‌ای و بین‌المللی ایران و کشورهای 1+5 هم اکنون تدابیر لازم برای افزایش توان صادرات نفت ایران همچون تامین و نوسازی باراندازهای نفتی ایران به سرعت در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی کیفیت و کمیت نفت خام ایران از سوی همه مشتریان خارجی مورد تائید قرار گرفته است، بیان کرد: هم اکنون توان پذیرش همزمان پنج کشتی نفتکش در پایانه خارک به عنوان بزرگترین ترمینال نفتی ایران در خلیج فارس وجود دارد.

موسوی همچنین از افزایش توان عملیاتی صادرات نفت خام ایران به 6 میلیون بشکه در روز خبر داد و افزود: در کنار نفتکش های ایرانی، نفتکش های ژاپنی هم به صورت منظم در پایانه‌های نفتی ایران در خلیج فارس پهلوگیری و بارگیری نفت می‌کنند.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران خاطرنشان کرد: نفتکش‌های ژاپنی به صورت منظم نفت ایران را بر اساس قراردادهای فی مابین دو کشور جابه جا می‌کنند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر