jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۸۰۵۷۰ ۱۴ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۵

واکنش افخم به اظهارات سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا:

اعمال واشنگتن مصداق جنایتهای ضد حقوق بشری است

سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان گفت : اعمال تحریمهای ضدحقوق بشری علیه دیگران و جنگ افروزی آمریکا مواردی است که جایی برای اظهار نظرآمریکا در مورد وضع حقوق بشر در سایر کشورها نمی گذارد .

اعمال واشنگتن مصداق جنایتهای ضد حقوق بشری است

مرضیه افخم ، اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا را در مورد وضعیت حقوق بشر در کشورمان رد و تصریح کرد:عدم روشنگری درمورد جنایتهای ضد حقوق بشری در زندانهای سری آمریکا در اروپا ، بی مجازات گذاشتن مرتکبین جنایتهای ضد حقوق بشری در زندانهای ابوغریب و بگرام ، اعمال تحریمهای ضد حقوق بشری علیه دیگران وشعله ورکردن آتش جنگ در سالهای گذشته همه مواردی است که جایی برای اظهار نظر امریکا در مورد وضع حقوق بشر در سایر کشورها نمی گذارد .

وی اضافه کرد: وزارت امور خارجه آمریکا با استناد به نام فردی درباره موضوع اعدام در ایران موضعگیری کرده که این فرد به جهت عضویت در گروههای تروریستی و مشارکت در اقدام تروریستی و کشتن افراد بیگناه مجازات شده است .

وی افزود : در حالیکه مردم بی دفاع و بیگناه در کشورهای مختلف صرفا با ادعای مبارزه با تروریسم توسط هواپیماهای بدون سرنشین قتل عام می شوند و تعداد انسانهایی که بدست تروریستها جان خود را از دست می دهند رو به فزونی گذاشته است ، تداوم نگرش صرف سیاسی و گزینشی به این پدیده ضد انسانی برای تامین اهداف و منافع جای تاسف بسیار دارد .

سخنگوی وزارت خارجه مسئولیت همه کشورها برای ارتقاء وضعیت حقوق بشر در سطح جهان و مبارزه همه جانبه و قاطع با پدیده ضد بشری تروریسم را یاد آور شد.(واحد مرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر