jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۶۷۸۷۶۲   ۰۹ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۰
اعتراض کواچ به سیستم ویدئو چلنج ایتالیایی ها

نحوه برنامه ریزی ایتالیایی ها برای سیستم ویدئو چلنج در لیگ جهانی باعث اعتراض سرمربی تیم ملی ایران در حاشیه جلسه فنی عمومی مسابقه ایران و ایتالیا شد.
به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، جلسه فنی عمومی دیدار تیم های ایران و ایتالیا در لیگ جهانی 2014 شب گذشته (پنجشنبه) در هتل محل اقامت دو تیم برگزار شد.
در این جلسه مشاق محمد نماینده فدراسیون بین المللی والیبال و ناظر برگزاری مسابقه ایران و ایتالیا شرایط برگزاری بازی را برای هر دو تیم تشریح کرد و قرار شد ایران در مسابقه نخست با لباس سفید و در مسابقه دوم با لباس قرمز به میدان برود و بازیکنان ایتالیا در هر دو مسابقه لباس آبی تیره بر تن کنند.
سیستم ویدئو چلنج یکی از قوانین فدراسیون بین المللی والیبال است که بر اساس آن در صورتی که تیم ها به رای داور اعتراض داشته باشند فیلم صحنه مشکوک بازبینی می شود تا تصمیم صحیح گرفته شود اما تفاوت اجرای این قانون در کشورهای مختلف اعتراض اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی کشورمان را در پی داشت.
کواچ با اشاره به اینکه این قانون در ایتالیا، لهستان و روسیه به سه شیوه مختلف اجرا می شود اعتقاد داشت: قوانین فدراسیون بین المللی باید در همه کشورها به صورت یکسان اجرا شود تا تیم ها دچار مشکل نشوند.
در ایتالیا سیستم ویدئو چلنج فقط برای مشخص شدن اوت توپ یا فرود آن به داخل زمین اجرا می شود و برخورد توپ به دست مدافعین روی تور شامل آن نمی شود.
استناد ایتالیایی ها به مکاتبه ای از فدراسیون جهانی بود که به آنها مجوز استفاده از این سیستم را داده بودند و اعلام کرده بودند که در برزیل، روسیه و لهستان سیتم دفاع روی تور اجرا خواهد شد.
قانون دیگری که ایتالیایی ها قصد اجرای آن را در لیگ جهانی ندارند لزوم برگزاری نشست خبری پس از مسابقه است.
محمد مشتاق ناظر برگزاری مسابقه ایران و ایتالیا در نشست فنی عمومی بر لزوم برگزاری نشست خبری تاکید کرد اما مسئول رسانه ای مسابقات لیگ جهانی در ایتالیا اعلام کرد برنامه ای برای این مسئله ندارند اما در صورتی که خبرنگاران زیادی برای برگزاری نشست درخواست کنند این کار انجام خواهد شد.
تیم های ملی والیبال ایران و ایتالیا از ساعت 23 جمعه و 22:30 یکشنبه (به وقت تهران) در دو شهر تریسته و ورونا به مصاف هم می روند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر