jamejamonline
استانها عمومی کد خبر: ۶۷۸۷۱۴   ۰۸ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۶:۳۵

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

21 درصد معتادان دارای تحصیلات لیسانس و بالاتر هستند

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: در حال حاضر 21 درصد معتادان کشور دارای مدارک تحصیلی لیسانس و بالاتر هستند که نشان دهنده وضعیت نامناسب است.

21 درصد معتادان دارای تحصیلات لیسانس و بالاتر هستند

علیرضا جزینی امروز پنجشنبه در سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان غربی گفت: تنویر افکار عمومی از طریق رسانه ها، حساس کردن جامعه و خانواده ها، فرهنگ سازی و تغییر شیوه های مبارزه و همچنین اولویت قرار دادن کارهای فرهنگی و هنری باید بصورت جدی در بحث مبارزه با مواد مخدر ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه مبارزه با اعتیاد از دغدغه ها و خواسته های اصلی مردم است، افزود: مردم توقع مبارزه با اعتیاد را از ما دارند، چنانچه رهبر معظم انقلاب در 11 بند که ابلاغ کرده اند این مسئله را از زوایای گوناگون مورد توجه قرار داده اند و ما نیز در نظر سنجی هایی که انجام داده ایم، اولین نگرانی مردم، اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر اعلام شده است.

جزینی با بیان اینکه مشکل اعتیاد و مواد مخدر یک آسیب مهم اجتماعی است، افزود: ما باید با افزایش فعالیت ها، آگاهی بخشی، اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و آموزش های لازم بتوانیم این مشکل را حل کنیم.

وی با اشاره به این جمله از مقام معظم رهبری که فرموده اند «اعتیاد یک فرهنگ صادراتی از غرب و برای نابودی و تباهی نسل جوان است»، افزود: ما باید با تلاش و پشتکار بسیار و مبارزه جدی با قاچاقچیان مواد مخدر بتوانیم زمینه را برای فعالیت این سوداگران مرگ در جامعه ناامن سازیم.

جزینی جلب مشارکت خیرین، اثرات اطلاعات مستمر، ارتباط با مردم و افزایش سازمان های مردم نهاد در بحث مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر و حمایت از تشکل‌های غیردولتی و حمایت از معتادان را نیز مورد تاکید قرار داد.

وی همچنین به پایش صورت گرفته در خصوص اعتیاد اشاره کرد و افزود: در این پایش که از مردم انجام گرفت، افزون بر 92 درصد مردم، اعتیاد را مهمترین معضل جامعه عنوان کرده اند.

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: افزایش میزان جرایم، رشد بیماریهای جسمی و روانی نظیر افسردگی، ایدز و هپاتیت، بروز معضلات اجتماعی از جمله طلاق، همسرآزاری و کودک آزاری از جمله نتایج نامناسب و قابل توجه اعتیاد در جامعه است.

در این جلسه مسئولان کمیته های مختلف شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی به بیان نظرات خود در خصوص معضل اعتیاد و برنامه های خود در راستای اجرای اقدامات پیشگیرانه در این خصوص پرداختند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.

نیازمندی ها