jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۶۷۸۰۱۹   ۰۶ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۷:۲۶

معاون وزیر بهداشت اعلام کرد:

سرطان ؛ عامل 17 درصد مرگ و میرها در ایران

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: 17 درصد مرگ و میر در کشور ناشی از سرطان ها است.

سرطان ؛ عامل 17 درصد مرگ و میرها در ایران

دکتر ˈرضا ملک زادهˈ روز سه شنبه در آیین آغاز ساخت بیمارستان سرطان شناسی در شیراز و همزمان با عید مبعث افزود: 50 درصد از سرطان ها قابل پیشگیری، و 50 درصد نیز پس از ابتلا قابل درمان است.

وی گفت: فعالیت بیمارستان سرطان در شیراز ، باید در راستای آموزش ، پیشگیری و درمان برنامه ریزی شود.

وی با اشاره به اینکه چاقی و نبود تحرک مهم ترین عامل ابتلا به سرطان در کشور است، اظهارکرد: با راه اندازی این بیمارستان در استان فارس، می توان به تربیت نیروی انسانی متخصص برای کار در جهت پیشگیری پرداخت.

استاندار فارس نیز این بیمارستان را یکی از حلقه های تقویت فارس در عرصه پزشکی دانست.

ˈسید محمد احمدیˈ افزود: شیراز از قطب های پزشکی کشور است، و و می تواند در عرصه توریسم سلامت نقش مهمی ایفا کند.

وی اظهارکرد:همواره در کنار دست اندرکاران عرصه سلامت در استان هستیم و از وقف همگانی در احداث این بیمارستان حمایت می کنیم زیرا مردم فارس همیشه در امور خیریه پیش قدم بوده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت : این بیمارستان با 100 تخت در قالب وقف مشارکتی احداث می شود.

دکتر ˈمحمد هادی ایمانیهˈافزود: هزینه احداث این بیمارستان یک هزار میلیارد ریال است ، و اگر هر نفر از مردم فارس 200 هزار ریال در این کار مشارکت کند هزنیه آن تامین می شود.

وی اظهارکرد:در زمینه وقف مشارکتی هر کسی با هر سرمایه ای می تواند در این امر نیکوکارانه مشارکت داشته باشد.

وی گفت: زمین این بیمارستان در مرکز آموزشی پزشکی درمانی پیوند اعضای ابن سینا واقع است و به عنوان بنیاد سرطان جنوب کشور، در شهر شیراز احداث می شود.

وی ادامه داد: این بیمارستان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اداره اوقاف استان فارس، با زیربنای 700هزار مترمربع احداث، و برای آن 500 تخت بیمارستانی پیش بینی شده است.

دکتر ایمانیه بیان کرد: اوراق وقف مشارکتی برای احداث این بیمارستان به صورت 50 ، 100 و 200 هزار تومانی منتشر می شود که بر این اساس هر شهروند می تواند به میزانی که توانایی دارد در این اقدام خیرخواهانه مشارکت کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه آمار ابتلای به سرطان رو به افزایش است ، گفت: 40تا 50 درصد سرطان ها با آموزش و انتقال روش های علمی قابل پیشگیری است و در این مرکز هم تصمیم بر این است که بر آموزش و پیشگیری تاکید شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان را قرنطینه کنید

خوزستان را قرنطینه کنید

دیروز روز سخت استان خوزستان بود؛ روزی که سه کودک به دلیل ابتلا به ویروس جهش‌ یافته انگلیسی جان خود را از دست دادند.

خطر جهش ویروس و سفر

خطر جهش ویروس و سفر

آخرین آمارها از ابتلای ۲۴ نفر به ویروس جهش‌یافته حكایت دارد. درواقع می‌توان گفت هنوز در روزهای ابتدایی پیك چهارم قرار داریم و‌ ویروس هنوز در تمام كشور گسترده نشده یا دست‌كم ما هنوز نتوانسته‌ایم، این گستردگی را شناسایی كنیم.

با کرونا همسفر نشویم

با کرونا همسفر نشویم

در شرایطی که با اجرای محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم تا حدودی از موج سهمگین کرونا کاسته شده اما نگران تعطیلات پیش‌رو هستیم؛ تعطیلاتی که ممکن است برای برخی از افراد به منزله فرصتی برای مسافرت باشد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش