jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۷۷۴۲۳   ۰۴ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۵:۵۸

اعضای باند سه نفره زورگیری که بعد از سرقت طعمه‌های خود را با نوار چسب بسته بندی می‌کردند توسط مأموران پلیس دستگیر شدند.

سارقان، طعمه‌های خود را نوار پیچ می کردند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، سوم اسفند ماه 1392 فردی با مراجعه به کلانتری 154 چیتگر به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشینان یک دستگاه پراید سفید رنگ و زمانی که قصد داشته تا به عنوان مسافر از میدان آزادی به تهرانسر برود، مورد ضرب و شتم و سرقت کلیه وجوه نقد قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور قاضی هاشمیان، بازپرس شعبه یازدهم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته به کارآگاهان گفت:در حالی به عنوان مسافر از میدان آزادی به مقصد تهرانسر سوار یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ شدم که یک مرد میانسال حدودا 50 ساله در صندلی جلو و دو نفر دیگر نیز در صندلی عقب نشسته بودند؛ زمانی که قصد سوار شدن به ماشین را داشتم یکی از سرنشینان صندلی عقب ماشین که به ظاهر در حال صحبت کردن با تلفن همراه بود، از ماشین پیاده و عنوان داشت که چند متر جلوتر پیاده می شود و به این بهانه من در وسط صندلی عقب نشستم، هنوز فاصله ای چند صد متری از میدان آزادی دور نشده بودیم که ناگهان راننده به سمت جاده مخصوص تغییر مسیر داد و دو سرنشین جوان صندلی عقب، با تهدید چاقو و ضرب و شتم سر مرا به زیر صندلی فرو کرده و اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه و وجوه نقد همراهم کردند.

مالباخته افزود: پس از سرقت وجوه نقد و گوشی تلفن همراهم، سارقان اقدام به بستن دست، پا و چشمانم با نوار چسب کرده و مرا در بیابان های غرب تهران رها کردند.

دستگیری یکی از متهمان در منطقه شهریار

چهارشنبه ششم فروردین ماه امسال، مأموران کلانتری شهریار در حین گشت زنی در حوزه استحفاظی خود به سرنشین یک دستگاه خودرو پراید مشکوک و در بازرسی از داخل خودرو موفق به کشف مدارک شناسایی متعلق به فرد دیگری می شوند؛ با بررسی و استعلام صورت گرفته، مأمورین کلانتری اطلاع پیدا کردند که صاحب مدارک اقدام به طرح شکایت با موضوع «سرقت به شیوه زورگیری» کرده و پرونده وی در پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در حال رسیدگی است. بلافاصله موضوع به پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام و کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی با اخذ دستور قضایی اقدام به انتقال متهم به این پایگاه کردند.

شناسایی و دستگیری دو عضو دیگر گروه سارقان زورگیر

با انتقال متهم به نام «علی . م» (52 ساله) به پایگاه پنجم و انجام مواجهه حضوری با تعدادی از مالباختگان که به همین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته و دست و پا و چشمان همگی آنها با نوارچسب بسته شده بود، وی به عنوان یکی از سرنشینان خودرو سارقان مسافربرنما مورد شناسایی قرار گرفت.

متهم پس از شناسایی توسط مالباختگان به ناچار لب به اعتراف گشود و به دهها فقره زورگیری اعتراف و همدستان خود به نام های «سعید» (27 ساله)، «مرتضی» (28 ساله) و «حمید» (26 ساله) را نیز معرفی کرد.

با شناسایی مخفیگاه متهمان، کاراگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی به شهرستان های کرج و شهریار مراجعه و دو نفر از متهمان به نام های «سعید» و «مرتضی» را در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری دستگیر و در تحقیقات تکمیلی اطلاع پیدا کردند که آخرین متهم پرونده (حمید)، از زمان دستگیری اولین متهم پرونده متواری شده است.

سرهنگ کارآگاه گزافی، رییس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به ادامه تحقیقت جهت دستگیری آخرین متهم این پرونده، افزود:با توجه به شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگانی که بدین شیوه مورد سرقت اموال، تهدید و ضرب و شتم قرار گرفته و همچنین اعتراف صریح متهمان به دهها فقره «زورگیری در قالب مسافرکشی»، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که در مناطق غرب بویژه در محدوده میدان آزادی تهران مورد سرقت و زورگیری توسط سرنشینان خودروهای پراید و همچنین پژو RD قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمان و طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
هادی شهبازی
United States
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
اشتباه چاپی اعصای كه باید اعضای بشه :)
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها