jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۷۲۳۱۰   ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۸:۳۰

وزیر راه و شهرسازی گفت: به منظور جلوگیری از افزایش قیمت اوراق مشارکت مسکن، میزان عرضه آن به بازار افزایش می یابد.

عرضه اوراق مشارکت مسکن افزایش می یابد

عباس آخوندی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: مداخله دولت در خصوص اوراق مشارکت مسکن، ممکن است بازار مسکن را خراب کند، لذا ما درصدد افزایش عرضه این اوراق در بازار هستیم.

وی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل خرید و فروش مسکن مهر گفت: مرحله اول خرید و فروش مسکن مهر ابلاغ شده و با ابلاغ مرحله دوم آن خرید و فروش مسکن مهر بیشتر ساماندهی می شود.

آخوندی در خصوص تخلفات برخی از تعاونی ها در ساخت مسکن مهر نیز اظهار داشت: تعاونی ها بخش خصوصی محسوب می شوند و اگر تخلفی در این زمینه صورت گرفته باشد، باید اعضا از آن جلوگیری و مساله را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتقل کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی به میزان تسهیلات بافت های فرسوده اشاره کرد و گفت: ما به دنبال افزایش میزان تسهیلات بافت های فرسوده هستیم و در جلسه ای که هفته جاری با رییس کل بانک مرکزی خواهیم داشت، میزان تخصیص تسهیلات توسط بانکها به بافت های فرسوده مجددا مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد و اگر مشکلاتی باشد آن را مرتفع خواهیم کرد.

آخوندی سپس قانون برنامه پنجم توسعه در زمینه متنوع سازی نرخ بلیت هواپیما را یادآور شد و گفت: در قانون برنامه پنجم توسعه به متنوع سازی قیمت بلیت هواپیما تاکید شده است تا نرخ بلیت ها بر اساس تقاضا در بازار تعیین شود.

وی افزود: هم اکنون نحوه متنوع سازی نرخ بلیت هواپیما در دستور کار قرار گرفته تا پس از بررسی های لازم ابلاغ شود.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر