رییس شورای عالی کانون مشاوران اعتباری بانکی مطرح کرد:

راهکارهای مناسب برای کاهش مطالبات معوق بانکی

معاون اول رئیس‌جمهوردر نشست مجمع عمومی فراکسیون اصولگرایان رهروان مجلس با اعلام اینکه هم‌اکنون مجموع مطالبات معوق بانک‌ها با 82 هزار میلیارد تومان رسیده است، گفت: 575 نفر به‌عنوان بدهکار کلان بانکی شناسایی شده‌اند و اسامی این افراد به قوه قضائیه ارسال شده است.
کد خبر: ۶۷۰۵۵۰
فهرست 575 ابر بدهکار بانکی به قوه قضائیه رفت

اسحاق جهانگیری صبح امروز (دوشنبه) با بیان اینکه جامعه از مسئولان انتظار دارد که گفت‌وگوهای ملی براساس مسائل جامعه انجام شود، گفت: می‌توان به جای هدفگذاری شخصیت‌ها و افراد، تمرکز و نقد متوجه رفتارها باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به مشکلات کنونی مردم تصریح کرد: انتظار مردم این است که بعد از انتخابات حرکت در جهت تقویت امید باشد، از طرف دیگر تردیدی وجود ندارد که بیکاری و گرانی مهمترین دغدغه دولت است.

وی با تاکید بر اینکه امروز سیستم بانکی کشور وضعیت بحرانی دارد و در مرز هشدار است، اظهارداشت: هم‌اکنون مجموع مطالبات معوق بانک‌ها با 82 هزار میلیارد تومان رسیده است که در این رابطه دولت از اول سعی کرد تا بررسی کند که در این مطالبات افراد مقصر هستند یا شرایط اقتصادی تاثیر گذاشته است.

جهانگیری با اعلام اینکه 575 نفر به‌عنوان بدهکار کلان بانکی شناسایی شده‌اند، خبر داد: اسامی این افراد به قوه قضائیه ارسال شده است. از طرف دیگر، ولی الله رئیس‌کل بانک مرکزی چند روز قبل گزارشی را به من داد که در آن گزارش آمده بود که 20 نفر لیست فوق چه سهمی از معوقات دارند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مشکلات کنونی بخش خصوصی گفت: تردیدی نیست که بخش خصوصی واقعی کشور هم‌اکنون مشکلات بسیاری دارد، هر چند دولت مکرر می‌گوید که می‌خواهد بخش خصوصی موتور اقتصادی دولت باشد، اما آنها هم‌اکنون تنها به دنبال بقا هستند تا توسعه.

وی با تاکید بر اینکه بهار رانت‌خوارها در شرایط تحریم در کشورها به‌وجود می‌آید، افزود: متاسفانه کشوری که از هر نظر ظرفیت داشته و با استفاده از این ظرفیت‌ها باید میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری جذب کند، هم‌اکنون ده‌ها میلیاردها دلار از پول نفتش در کشورهای دیگر مسدود است و امکان استفاده از آن فراهم نیست.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۴
وام بگیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۷ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳
۰
۰
مسؤلین باید در مقابل خدا پاسخگو باشند كه برای تسهیلات اندك معوق شده ازطریق بانك تلفنی و پیامكی پیگیری میشه ولی برای اقایان ابی از اب تكان نمی خوره....
قاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۳ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳
۰
۰
اگه جرات دارید و مرد عمل هستید و البته امام زمان ع ناظر بر كارهامون میبینیم ، اسامی این افراد را با ذكر نام پدر و از چه راهی توسط چه كسی وام گرفتند رو اعلام كنید!!!!
هشمت فردوس!
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۶ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳
۰
۰
تازه آقایون رو به دادگاه معرفی كردند!
كارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳
۰
۰
نه تو را خدا این كارو نكنید گناه دارند بروید سراغ اون كارگر بیچاره ای كه از سر نداری دو برج قسط 150هزار تومانیش عقب افتاده را بگیرید

نیازمندی ها