jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۶۸۹۸۶   ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۹:۵۰

معترضان طرفدار روسیه کنترل دوازده شهر در شرق اوکراین را در دست گرفتند.

طرفداران روسیه ۱۲ شهر اوکراین را تصرف کردند

واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه المیادین گزارش داد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هشدار داد تحریمهای جدید آمریکا و اروپا علیه مسکو بر فعالیت شرکت های انرژی غربی در روسیه تاثیر خواهد داشت. در حالی که پوتین دخالت در اوکراین را تکذیب کرد، آمریکا روسیه را به تلاش برای برهم زدن اوضاع امنیتی در اروپای شرقی متهم کرد. جان کری توسل به زور برای تغییر مرزهای کشورها را رد کرد و حوادث اوکراین را زنگ خطر دانست.

در ادامه این گزارش آمده است: سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مقابل سیاست های غرب را ضعیف و غیرمنطقی دانست. شورای امنیت هم برای دستیابی به راه حل دیپلماتیک درباره بحران اوکراین تشکیل جلسه داد. بان کی مون دبیرکل سازمان ملل بار دیگر جفری فلتمن معاون سیاسی خود را به کی یف اعزام می کند. همزمان با گسترش هرج و مرج در شرق اوکراین، کشمکش در عرصه بین المللی بر سر این کشور ادامه دارد. طرفداران روسیه ساختمان های بیشتری را در شهرهای شرق اوکراین تصرف کردند و کنترل دوازده شهر را در دست دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر