jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۶۶۸۹۳۶ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۸:۱۹

زن میانسال به حبس ابد محکوم شد

قتل استاد دانشگاه به دست نامزد عصبانی

زنی آمریکایی به جرم قتل نامزد سوئدی خود با ضربات چاقو در حالت مستی به حبس ابد محکوم شد. آنا تروجیلو چهل و پنج ساله طی یک مشاجره مفصل در خانه‌اش در هیوستون تگزاس، استفان آندرسون، استاد دانشگاه سوئدی را مورد حمله قرار داد و بیش از 20 ضربه چاقو به سر و صورت او وارد کرد.

متهم قبل از قرائت حکمش در برابر قاضی گفت: قصد نداشتم او را بکشم. من نمی‌دانستم دارم چه کار می‌کنم. فقط داشتم از خودم دفاع می‌کردم و برای همین چاقو برداشتم.

هیات منصفه پس از جلسه‌ای دو ساعته این زن را گناهکار شناخت و در جلسه‌ای دیگر همان هیات برای حکم او تصمیم‌گیری کرد. مطابق حکم هیات منصفه او به حبس ابد محکوم شده است.

از سوی دیگر، رئیس بخش جنایی موسسه قضایی دانشگاه حقوق هیوستون گفته است حکم حبس ابد برای یک زن بندرت در تگزاس صادر می‌شود.

او گفت: زنانی که مرتکب خشونت خانگی می‌شوند، بسیار اندک هستند و درصد ناچیزی از این مجرمان را تشکیل می‌دهند. معمولا بیشتر این جنایات را مردان انجام می‌دهند و زنان فقط در مواردی نظیر انتقام‌گیری‌های عشقی دست به خشونت خانگی می‌زنند.

هیات منصفه این موضوع را بررسی کرد، آیا جنایت تروجیلو از روی انتقامجویی عاشقانه بوده یا خیر. اگر این موضوع ثابت می‌شد او حداکثر 20 سال حبس دریافت می‌کرد، اما با رد این احتمال وی به مجازات سنگین‌تر یعنی حبس ابد محکوم شد.

بسیاری از شاهدان در جلسه رسیدگی به این پرونده تاکید کردند که تروجیلو مرتکب خشونت در حالت مستی شده، اما کاری که انجام داده تحت تاثیر الکل نبوده و او زمان حادثه روی خود کنترل داشته است. او قبل از آن که حکم نهایی خوانده شود خطاب به هیات منصفه گفت: من نمی‌توانم احساسات و اعمال خود را برای شما شرح بدهم. در سخن گفتن ناتوان هستم.

تروجیلو در طول شش ساعت محاکمه گریه می‌کرد و می‌گفت مشکلات خصوصی او با نامزدش باعث شد دست به چنین کاری بزند.

او گفت چاقویی که برای قتل از آن استفاده کرد متعلق به نامزدش بود که علاقه خاصی به آن داشت و همیشه آن را با خود حمل می‌کرد.

به متهم حق اعتراض به حکم داده شده است، اما اگر حکم نقض نشود، قابل اجرا خواهد بود.

مقتول، آندرسون، اهل سوئد و استاد دانشگاه هیوستون تگزاس بود. او در بخش گیرنده‌های هسته‌ای و فرستنده‌های تلفن همراه کار می‌کرد.

وکلای مدافع متهم اعلام کرده‌اند که به حکم اعتراض خواهند کرد.

منبع: دیلی‌میرور

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر