jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۶۵۲۹۱   ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۰۹:۵۴

مردی که به بهانه سرمایه‌گذاری و مهاجرت به کشورهای اروپایی از شهروندان تفرشی در استان مرکزی کلاهبرداری میلیونی کرده بود، دستگیر شد.

کلاهبرداری با ترفند مهاجرت

فرمانده انتظامی شهرستان تفرش در این باره به جام‌جم گفت: هفته گذشته مردی با حضور در پلیس آگاهی از مردی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.

در تحقیق از شاکی معلوم شد، او برای ادامه تحصیل و یافتن کار مناسب قصد سفر به یکی از کشور‌های اروپایی را داشته، اما به دلیل نرفتن به سربازی و دارا نبودن کارت پایان خدمت موفق به دریافت گذرنامه نشده است تا این که با مردی آشنا شده که ادعا می‌کرده می‌تواند برای وی گذرنامه قانونی تهیه و مقدمات سفر او به خارج از کشور را فراهم کند.

سرهنگ سیروس دالوند افزود: در مرحله بعدی مشخص شد، شاکی پس از اعتماد به وی 14 میلیون تومان پرداخت می‌کند و چند روز بعد با دریافت گذرنامه‌اش به فرودگاه می‌رود تا به یکی از کشورهای اروپایی سفر کند که ماموران با بررسی مدارک متوجه می‌شوند گذرنامه وی جعلی بوده و پی به کلاهبردار بودن مرد جوان می‌برد.

وی یادآور شد: با تشکیل پرونده و دستور قضایی، تحقیقات برای دستگیری متهم آغاز شد تا این که افراد دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی و ارائه شکایت‌هایی از مردی به اتهام کلاهبرداری شکایت کردند. در تحقیق از شاکیان معلوم شد آنها نیز برای سفر، سرمایه‌گذاری، ادامه تحصیل و یافتن کار قصد مهاجرت به کشور‌های اروپایی را داشته‌اند که در دام همان متهمی گرفتار شده‌اند که پلیس در تعقیب وی است.

فرمانده انتظامی شهرستان تفرش گفت: جستجو برای دستگیری کلاهبردار فراری ادامه داشت تا این که ماموران دو روز پیش رد پای وی را در خانه‌ای پیدا کرده و با هماهنگی قضایی او را دستگیر کردند. متهم با انتقال به پلیس آگاهی به جرایمش اعتراف کرد و گفت، میلیون‌ها تومان با این ترفند از مردم کلاهبرداری کرده است. با صدور قرار قانونی برای متهم، تحقیقات تکمیلی از وی ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها