jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۶۲۹۶۷ ۲۵ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۹:۲۷

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه عده‌ای می‌خواستند با دیکتاتوری رای مردم را نادیده بگیرند گفت: هدف اصلی جنبش دانشجویی مخالفت با دیکتاتوری است و دانشجو اجازه نمی‌دهد دیکتاتوری بخواهد جای جمهوریت را بگیرد.

عده‌ای می‌خواستند با دیکتاتوری رای مردم را نادیده بگیرند

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم جشن دستاوردهای هسته‌ای که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، طی سخنانی گفت: از دانشجویان انتظار می‌رود که در بحث مسائل کشور سوالات مشخصی داشته باشند و نسبت به روندهای جاری اطلاعات و آگاهی‌های لازم را کسب کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی یادآور شد: دانشجویان در سال‌های اخیر نیز در مقابل کسانی که می‌خواستند با اردوکشی خیابانی و اغتشاش در مقابل آرای مردم بایستند ایستادگی کردند و نشان دادند اجازه نخواهند داد با دیکتاتوری کسانی بخواهند رأی مردم را زیر پا بگذارند چه سال 88 باشد و چه سال 92 و در همه این سال‌ها دانشجو مدافع آرای مردم است.

جلیلی با بیان اینکه هدف اصلی جنبش دانشجویی مخالفت با دیکتاتوری است، تصریح کرد: دانشجویان اجازه نمی‌دهند دیکتاتوری جایگزین جمهوریت شود و همین دانشجویان امیرکبیر زمانی که تمامیت ارضی کشور هدف دشمنان قرار گرفت بیشترین حضور را در عرصه داشتند.

وی تصریح کرد: ظرفیت‌های بزرگ دانشگاه در بحث هسته‌ای مشخص است و دانشجو و دانشگاه نقش بسزایی در پیشبرد فعالیت‌های هسته‌ای داشته است.

رئیس سابق گروه مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران تأکید کرد: شهدای هسته‌ای به ما درس آزادگی دادند و گفتند باید آزاد باشیم و برای این بحث هیچ کس نمی‌تواند مانع آزادی یک ملت شود و این شهدا می‌دانستند آزادی و رسیدن به آن هزینه دارد و هزینه آن را هم پرداختند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه افزود: شهدای هسته‌ای ما می‌دانستند راهی که می‌روند پر از خطر است و ممکن است شهید شوند ولی با همه وجود برای دفاع از آزادی ملت به صحنه آمدند.

وی با اشاره به اینکه امروز ما با جریان تحجر و تحجر مدرنیته هستیم خاطرنشان کرد: کشورهایی که حتی یک انتخابات در تاریخ خود نداشته‌اند امروز دم از آزادی و حقوق بشر و تخلف در انتخابات می‌زنند و حمایت از تروریسم را همین مدرنیته متحجر و تحجر می‌کند و آنها آمدند و حاضرند آبروی نداشته خود را به حراج بگذارند و در راستای آن شهدای هسته‌ای ما را مورد هدف قرار می‌دهند.

جلیلی ادامه داد: ملت ما یک کار بزرگ کرده است و امروز فقط مقاومت نکرده بلکه پیشرفت هم کرده است لذا دشمنان نمی‌توانند این پیشرفت‌ها و موفقیت‌ها را ببینند و ما این پیشرفت‌ها را مدیون همین وحدت ملت و آرمان‌های بزرگ و هدف‌گذاری‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه باید گامی بزرگ برداشت اظهار داشت:‌ اگر می‌بینید امروز دشمن از گزینه نظامی دم می‌زند به این معنا نیست که می‌خواهد این گزینه را برای آینده بگذارد ولی چون توان و قدرت استفاده از این گزینه را ندارند فقط حرف آن را می‌زنند.

جلیلی اضافه کرد: ایران نشان داده که نه تنها بدون آمریکا می‌شود پیشرفت کرد بلکه با مبارزه با آمریکا هم می‌توانند پیشرفت کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی یادآور شد: دشمنان امروز آنقدر از ما نگران شده‌اند که حتی یک تراکنش بانکی ملت هم برای آنها نگران‌کننده است.

جلیلی با بیان اینکه دانشگاه امروز می‌تواند نقش اساسی خود را ایفا کند، گفت: با تولید علمی که حلال مشکلات مردم باشد و تولید علمی که دشمنان با آن مخالف هستند باید پاسخ رفتارهای آنها را بدهند.

وی تأکید کرد: دشمن بیشتر از اینکه نگران یک سانتریوفیوژ باشد نگران این هستند که چرا شهدای بزرگ هسته‌ای اعتماد به نفس ملی را به ملت غنی‌سازی کردند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: دشمنان می‌خواهند زبان ما را خفه کنند و بگویند حرف فقط همان چیزی است که دیکتاتوری آمریکا می‌‌‌گوید.

جلیلی با بیان اینکه دانشگاه امروز یک قرارگاه بزرگ برای مقاومت اقتصادی است اضافه کرد: دانشگاه در این راستا می‌تواند موتور حرکت جامعه باشد و همانطور که در دوره‌های مختلف حماسه آفریدند امروز نیز وارد عرصه اقتصادی شوند و یک حماسه بزرگ اقتصادی بیافرینند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امروز دانشگاه ما باید علمی را که حلال مشکلات کشور است و به مستضعفان کشور کمک می‌کنند و گره مشکلات را باز می‌کند تولید کند.

وی در خاتمه ادامه افزود: من با آینده‌ای روشن بسیار امید دارم و امیدوارم که همه نهادها با همبستگی و وحدت در مقابله با مسائل پیش رو یک حماسه رقم بزنند.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر