jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۵۶۷۱۴   ۲۶ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۹:۲۳

اواسط آذر ماه بود که خبری در مورد کره شمالی در رسانه‌ها منتشر شد؛ این خبر نه مربوط به یک آزمایش جدید موشکی بود و نه ارتباطی با درگیری‌های لفظی مقامات پیونگ یانگ با همسایگانش داشت.

منابع دولتی اعلام کردند جانگ ‌سونگ‌تائک، شوهر عمه رهبر کره شمالی به‌اتهام اعمال مجرمانه از تمام مسئولیت‌های خود خلع و از حزب حاکم اخراج شده است. همچنین گفته شد دو نفر از معاونانش نیز به همین دلایل اعدام شده‌اند، اما این پایان کار نبود زیرا روز بیست و دوم آذر مشخص شد سونگ‌تائک نیز به سرنوشت همان دو معاونش دچار شده است.

بنا به گزارش این منابع، سونگ تائک در نشست اخیر حزب حاکم کمونیست از سوی مامورانی بازداشت و از سالن کنفرانس بیرون برده می‌شود. سپس همانند مجرمان و درحالی که دستبند بر دست داشت در دادگاهی نظامی حاضر شد و سرانجام به جرم تلاش برای براندازی حکومت، خائن شناخته و اعدام شد. البته بنا به گزارش منابع دولتی کره شمالی، این تنها دلایل اعدام او نبود؛ ابتدا فساد مالی و اخلاقی را در این زمینه دخیل دانستند، بعدا اعلام شد نزدیک‌بودن او به کانون قدرت در کره شمالی و مسئولیت‌هایش سبب شده بود تصور کند در موقعیتی برابر با رهبر جوان این کشور قرار دارد و برای سرنگون‌کردن کیم جونگ اون تلاش کند. اعدام فردی که زمانی او را دومین مرد کره شمالی می‌دانستند، این پیام را رساند که در این کشور هیچ فردی اعم از مقامات بلندپایه کشور و وابستگان به رهبری، از مجازات در امان نیستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر