jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۴۹۵۵۶   ۰۵ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۹:۳۰

شدت گرفتن اعتراض‌های ضددولتی در تایلند باعث شد یینگلاک شیناواترا، نخست‌وزیر این کشور پایتخت را ترک کند.

به گزارش ایرنا، دفتر نخست‌وزیری تایلند در این باره اعلام کرد: شیناواترا به محلی در فاصله 150 کیلومتری پایتخت رفته است. البته دفتر نخست‌وزیری تایلند، محل اقامت شیناواترا را مشخص نکرد و نگفت وی چه مدت در این مکان خواهد بود.

وی آخرین بار حدود یک هفته پیش بود که در انظار عمومی حاضر شد. قرار است شیناواترا پنجشنبه هفته جاری در جلسه دادگاه مربوط به فساد خود حضور پیدا کند.

در همین حال، سوراپونگ توویچاک چایکول، وزیر امور خارجه تایلند ضمن بیان این‌که نشست کابینه امروز برگزار می‌شود، گفت: به احتمال زیاد ما در خارج از شهر بانکوک نشست کابینه را برگزار خواهیم کرد. وی افزود: از محل دقیق اقامت نخست‌وزیر تایلند نیز اطلاعی ندارد.

این اتفاقات در حالی رخ می دهد که تظاهرات مردم این کشور علیه دولت همچنان ادامه دارد. بر همین اساس، رهبران معترضان بتازگی از پیروانشان خواسته‌اند مکان‌های تجاری متعلق به تاکسین شیناواترا، نخست‌وزیر پیشین تایلند و برادر نخست‌وزیر فعلی این کشور را هدف حمله قرار دهند. به همین دلیل معترضان روز گذشته در نزدیکی ساختمان یک شبکه تلویزیونی که تحت مدیریت پسر تاکسین شیناواترا قرار دارد، تجمع کردند. آنها همچنین قصد داشتند به وزارتخانه‌های امور خارجه و دارایی حمله کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر