تهدید قربانیان برای پس گرفتن شکایت

پلیس به شرارت های 2 پسر تبهکار پایان داد

دو پسر شرور که کلکسیونی از جرایم را در پرونده مجرمانه خود دارند، در جریان سرقت از مغازه عطرفروشی شناسایی و دستگیر شدند.
کد خبر: ۶۴۹۰۲۱
پلیس به شرارت های 2 پسر تبهکار پایان داد

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، روز دوشنبه 11 آذر ماه امسال یکی از کسبه خیابان هلال احمـر با مراجعه به کلانتری 115 رازی به مأموران اعلام کرد که شیشه مغازه اش تخریب شده و سارق یا سارقین اقدام به سرقت مقادیر زیادی از اقلام داخل مغازه و همچنین سه میلیون تومان وجه نقد کرده اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت اماکن» و به دستور قاضی ذکیپور، بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 11تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده در پایگاه هشتم و در شرایطی که تحقیقات در مراحل اولیه خود قرار داشت ، مالباخته با مراجعه به پایگاه هشتم آگاهی اعلام کرد که بواسطه شکایتشو معرفی یکی از اراذل و اوباش منطقه به نام «بنیامین . الف» (30 ساله) به عنوان سارق احتمالی مغازه، توسط این شخص و با سلاح سرد مورد تهدید قرار گرفته است.

کارآگاهان پایگاه با بررسی سوابق «بنیامین» وی را به عنوان یکی از اراذل و اوباش منطقه رازی که پیش از این نیز بارها به اتهام سرقت های به عنف و کیف قاپی دستگیر و روانه زندان شده و دارای سوابق دستگیری در پایگاه هفتم و هشتم آگاهی است مورد شناسایی قرار دادند که قصد داشته تا با ایجاد رعب و وحشت نزد مالباخته، وی را مجبور به عدم پیگیری پرونده سرقت مغازه اش نماید.

کشف خودرو مسروقه و شناسایی بنیامین به عنوان سارق خودرو

در ساعت دو بامداد یکشنبه هشتم دی ماه امسال، مأموران کلانتری 108 نواب در حین گشت زنی در خیابان کارون به سرنشین جوان یک دستگاه خودرو پراید که قصد داشت با مشاهده مأموران از محل متواری شود ، مشکوک و خودرو را متوقف کردند.

بررسی سوابق خودرو حکایت از آن داشت که پراید دارای سابقه سرقت نبوده اما در عین حال متعلق به فرد دیگری غیر از سرنشین آن به نام «علی . ف» (26 ساله) است که مأموران وی را بعنوان یکی از مجرمین سابقه دار منطقه نواب در زمینه سرقت های به عنف مورد شناسایی قرار داده بودند.

در شرایطی که «علی . ف» منکر هرگونه ارتکاب سرقت شده بود، مأموران کلانتری با شناسایی مالک خودرو به محل سکونت این شخص در خیابان خوش مراجعه کردند؛ مالک خودرو پس از حضور مأموران به آنها اعلام داشت که خودرو در مقابل درب منزل خود پارک کرده و اطلاعی از سرقت آن نداشته است.

«علی . ف» که چاره ای جز اعتراف نداشت، به سرقت اعتراف و عنوان داشت که خودرو را به همراه یکی از دوستانش به نام «بنیامین» سرقت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت خودرو» و ارجاع پرونده به پایگاه هشتم آگاهی و با توجه به اعترافات اولیه «علی» در خصوص معرفی بنیامین به عنوان سارق خودرو (متهم تحت تعقیب پایگاه هشتم آگاهی به اتهام سرقت)، تحقیقات از وی در خصوص سرقت مغازه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و او نیز در همان مراحل اولیه تحقیقات، بنیامین را به عنوان سارق مغازه معرفی کرد.

دستگیری بنیامین در داخل خودرو مسافرکشی

همزمان با ثبت مشخصات «بنیامین» در سیستم جامع پلیس به عنوان متهم تحت تعقیب پایگاه هشتم آگاهی و انجام هماهنگی های لازم با کلانتری 115 رازی که مأمورانش بنیامین را بواسطه ارتکاب جرایم مختلف کاملا می شناختند، دستگیری وی در دستور کار قرار گرفت.

سرانجام 17 دی ماه مأموران کلانتری 115 رازی در حین گشت زنی در محدوده میدان گمرک، بنیامین را در صندلی عقب یک دستگاه خودر مسافرکشی مورد شناسایی قرار دادند؛ بلافاصله خودرو متوقف و در بازرسی از بنیامین نیز یک قبضه سلاح سرد کشف شد.

سرهنگ کارآگاه میرزکی، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود:با توجه به اعترافات صریح متهمان به سرقت های مغازه، خودرو و همچنین سوابق متعدد آنها در ارتکاب سرقت های به عنف و کیف قاپی و احتمال ارتکاب جرایم مشابه، دستور انتشار تصاویر آنها از سوی قاضی ذکیپور صادر شده است لذا از کلیه شکات بویژه شهروندان و کسبه محترم منطقه رازی که تصاویر متهمان را شناسایی کرده اند دعوت می شود تا جهت پیگیری و طرح شکایات خود به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان حر – انتهای خیابان 12 فروردین مراجعه کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها